Polityk PiS poinformował o odejściu z partii. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 17 Listopada 2020

PiS traci większość? Grunt pali się pod nogami, kolejny poseł odchodzi

Kolejny polityk PiS decyduje się na opuszczenie szeregów partii Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM poseł Lech Kołakowski postanowił ogłosić, że nie widzi dla siebie dalej miejsca w partii rządzącej. Wyznał również, że nie on jeden ma podobne przemyślenia. Czy Prawo i Sprawiedliwość straci niedługo większość?

Lech Kołakowski to polityk PiS z podlaskich struktur partii i kolejny poseł, który zdecydował się na opuszczenie szeregów partii Jarosława Kaczyńskiego. Informacje te przekazał w. trakcie rozmowy z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM. Wcześniej naraził się prezesowi, przez co został zawieszony, teraz jego krok może zachęcić innych niezadowolonych z tego, co dzieje się wewnątrz Zjednoczonej Prawicy do podjęcia podobnych kroków.

Pilny apel Golec uOrkiestra w kwestii dotacji. Porażające, nikt nie myślał: Pilny apel Golec uOrkiestra w kwestii dotacji. Porażające, nikt nie myślał: "Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie"Czytaj dalej

Okazuje się, że to tzw. piątka Kaczyńskiego, była bezpośrednim powodem zawieszenia polityka PiS Lecha Kołakowskiego w obowiązkach członka partii. Jasna deklaracja podlaskiego posła może rozpocząć niebezpieczny dla większości w Sejmie trend. Już teraz przewaga Zjednoczonej Prawicy nad opozycją zmalała do 4 mandatów.

Na antenie RMF FM polityk PiS Lech Kołakowski poinformował o swoim odejściu z partii

Rozgoryczenie to prawdopodobnie najlepsze słowo, jakie opisać może dzisiejszą wypowiedź polityka PiS Lecha Kołakowskiego. W czasie porannej rozmowy z Robertem Mazurkiem zdradził kilka faktów z wewnętrznych niesnasek partii rządzącej prowadzonej przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Dziś odchodzę z PiS - usłyszeli słuchacze RMF FM z ust polityka PiS. Prócz znaczącego gestu Lecha Kołakowskiego w związku z opuszczeniem struktur partii w odpowiedzi na podjęte względem niego decyzji oraz odgórnych nastrojów, oraz praktyk w Prawie i Sprawiedliwości, podlaski poseł wyznał, że już niedługo więcej osób może ogłosić podobne decyzje.

- Rozmawiamy o nazwie koła, ale decyzje są już podjęte - powiedział w odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka, czy takich "uciekinierów", jak on będzie więcej. Polityk PiS zaznaczył, że słowo to nie jest odpowiednie do określania osób opuszczających szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Lech Kołakowski uważa, że osoby podejmujące tak poważne decyzje to "bohaterowie, którzy walczą o polskie sprawy".

Czy PiS już niedługo straci większość w Sejmie?

Czy będzie lockdown w Polsce? Minister nie pozostawia złudzeń, padły znaczące słowaCzy będzie lockdown w Polsce? Minister nie pozostawia złudzeń, padły znaczące słowaCzytaj dalej

Po odejściu Lecha Kołakowskiego, Zjednoczona Prawica ma jedynie 4 mandaty przewagi nad partiami opozycyjnymi. To ilu jeszcze posłów zdecyduje się pójść w ślady polityka PiS i również opuścić szeregi partii Jarosława Kaczyńskiego może mocno wpłynąć na wygląd sceny politycznej w najbliższym czasie. Decyzję partyjnego kolegi skomentował dla Wirtualnej Polski Radosław Fogiel pełniący funkcję wicerzecznika PiS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

- Na razie żadne decyzje nie zostały podjęte. My liczymy na polityczny rozsądek naszych kolegów partyjnych, nawet jeżeli są zawieszeni w partii. [...] Myślę, że pan poseł powinien się zastanowić, może zapytać, co sądzą o takich ruchach jego wyborcy, mieszkańcy Łomży, czy oni głosowali na podziały w Zjednoczonej Prawicy, Prawie i Sprawiedliwości, czy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, które ma rozwijać Polskę - skomentował zamieszanie wokół odejścia Lecha Kołakowskiego z PiS wicerzecznik partii w rozmowie z WP.

W czasie rozmowy z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM polityk PiS został zapytany, czy probował rozmawiać o swojej decyzji z Jarosławem Kaczyńskim. Lech Kołakowski przyznał, że od dawna chciał umówić się z prezesem, ale był blokowany.

Problemy wewnątrz partii oraz problemy w sondażach, to początek końca PiS?

Lech Kołakowski przekazał, że nie zgadza się z główną linią partii w sprawie "piątki dla zwierząt". Był jednym z posłów, którzy zdecydowali się zagłosować wbrew zaleceniom Jarosława Kaczyńskiego, a samą ustawę nazywa "bublem prawnym". Nie ukrywa, że ma świadomość, iż w przypadku kolejnych odejść ze Zjednoczonej Prawicy i rejestracji koła liczy się z tym, że PiS straci sejmową większość. Niestety problemy partii rządzącej wyglądają niczym piętrzące się góry.

Sondaż wykonany przez CBOS wskazuje, że gdyby obecnie doszło do wyborów parlamentarnych, to rozkład sił wyglądałby inaczej. Więcej na temat wyników przeprowadzonych badań przeczytacie >TUTAJ<, warto jednak zaznaczyć, iż PiS mogłoby liczyć na poparcie 30 proc. badanych, a w przypadku, gdyby - zgodnie z wynikami sondażu - opozycja zdecydowała się stworzyć koalicję, partia rządząca musiałaby pogodzić się z porażką.

Źródło: Polsat News / Twitter.com @Rozmowa_RMF / Wirtualna Polska

Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta "na****nywikary", do którego odniósł się Karczewski, bo też się nie zorientowałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  2. Królowa polskich warzyw, jej regularne jedzenie przedłuża życie. Świeża i kiszona - w każdej formie powinna znaleźć się na twoim stole
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat