wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policjant włożył pod spódnicę klientki telefon komórkowy. Nowe fakty w bulwersującej sprawie

3 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

34-letni policjant został przyłapany na próbie fotografowania intymnych części ciała jednej z klientek rzeszowskiego marketu. Mężczyzna włożył kobiecie telefon komórkowy pod spódnicę. Zatrzymał go jej mąż. Prokuratura rozpoczęła śledz

Policjant został zatrzymany 21 sierpnia około godziny 17 w jednym z marketów w Rzeszowie. Mężczyzna wkładał telefon pod ubranie jednej z klientek i próbował fotografować jej intymne części ciała.

Policjantowi grozi surowa kara

Jak informuje w Radiu Eska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Paweł Król, policjant bez żadnego zażenowania dokonał swojego czynu w miejscu publicznym. „Gdy kobieta znajdowała się na jednym z działów sprzedaży podszedł do niej nieznany mężczyzna, a następnie przykucnął za nią i trzymanym w ręce telefonem komórkowym zaczął utrwalać intymne części jej ciała” – tłumaczy Paweł Król. Mężczyznę szybko zatrzymał mąż kobiety oraz pracownicy ochrony, którzy na miejsce wezwali funkcjonariuszy policji. „Z polecenia komendanta wszczęto postępowanie wewnętrzne. Chodzi o naruszenie zasad etyki zawodowej” – mówi z rozmowie z Radiem Eska Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Śledztwo prokuratury w sprawie policjanta

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postanowiła rozpocząć śledztwo w sprawie funkcjonariusza policji, któremu zarzucane jest przestępstwo z artykułu 191 a § 1 kk., które mówi: "Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Zatrzymano telefon komórkowy policjanta i inne nośniki pamięci. Prokuratura stara się ustalić, czy nie było więcej osób poszkodowanych. Sprawca nie usłyszał jeszcze zarzutów, gdyż sprawia wciąż jest w toku.

Źródło: [Radio Eska]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >