wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czy Polki i Polacy nie ufają policji? Najnowszy sondaż ujawnia porażającą prawdę i nie pozostawia złudzeń

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Policja od dłuższego czasu jest bohaterem wielu skandalicznych zdarzeń. Spacyfikowanie przez funkcjonariuszy strajku przedsiębiorców ponownie podważyło zaufanie do tej niezwykle ważnej instytucji. Jednak opinie Polek i Polaków zaskoczyły nie

Od lat jesteśmy świadkami wielu, niepokojących działań ze strony funkcjonariuszy policji. Ich postępowanie oburza zarówno przedstawicieli lewicy, jak i prawicy. W całej Polsce miały miejsce liczne protesty oraz pikiety pod komisariatami, celem wyrażenia swojego sprzeciwu wobec rzekomych naruszeń, jakich mają dopuszczać się przedstawiciele państwowej instytucji. Sądy wielokrotnie podważały też zasadność zatrzymań czy mandatów, jakimi karani byli przedstawiciele opozycji. Ostatni sondaż zaufania dla tego organu nie pozostawia złudzeń. 

Czy policja cieszy się zaufaniem Polek i Polaków?

Jak przekazują na swojej stronie, co rok, w marcu oraz wrześniu prowadzone jest badanie, w którym możemy ocenić funkcjonowanie Polskiej Policji. Za pomocą CBOS-u ponownie zweryfikowano opinię Polek i Polaków. Aż 80% z nich pozytywnie ocenia działania funkcjonariuszy. Jest to wzrost o 5 punktów procentowych względem ostatnich dwóch lat. Przeciwnego zdania jest jedynie 11% respondentów. Brak zdania zadeklarowało tylko 9% ankietowanych.

W swoim komunikacie precyzują, że całe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wskazują, że otrzymanie tak pozytywnych notowań, w tak trudnych czasach jest dla policji największą motywacją do działania. Tłumaczą, że od 1990 roku instytucja ta nie spotkała się jeszcze z tak pozytywnym odbiorem ze strony naszego społeczeństwa. 

"Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i służbę policjantów oraz pracowników polskiej Policji." - Piszą przedstawiciele policji na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >