wtv.pl
Policja zatrzymała mężczyznę będącego autorem obraźliwego napisu

KPP Piła

Zdenerwował się na byłego szefa. Zostawił obraźliwy napis na elewacji

26 Września 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Śledztwo, jakie rozpoczęła policja w Pile, może wywoływać na twarzy uśmiech, jednak straty gminy były jak najbardziej realne. Policjanci otrzymali zgłoszenie o akcie wandalizmu i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań wandala. Nie trwało długo, zanim usta

Policja z Piły poinformowała o zatrzymaniu młodego mężczyzny, w związku z aktem wandalizmu na jednym z miejskich budynków. Sytuacja nie byłaby wyjątkowa w skali kraju, gdyby nie motywacja, jaką zdradził mężczyzna. Śledczy zamieścili zdjęcie oraz opis sprawy na swoim Facebooku, zapewne ku przestrodze następnych rozgoryczonych pracowników chcących dać upust swoim emocjom.

Policja potwierdziła, że powodem pojawienia się obraźliwego napisu było zwolnienie z pracy

Policja na swojej stronie internetowej oraz na Facebooku zamieściła informacje dotyczącą sytuacji z początku września. To właśnie wtedy zarządca budynku, gdzie mieści się miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku zgłosił służbom, iż elewacja została zniszczona. Wszyscy mogli przeczytać obraźliwy napis wykonany czerwonym sprayem skierowany w stronę jednego z lokalnych pracodawców. Policja zdecydowała się zbadać sprawę, gdyż szkody wyceniono na około 1 tys. złotych. Policjanci z Wrzyska szybko ustalili sprawcę, jednak wyjaśnienia, jakie doprowadzony na komendę im przedstawił, były zaskakujące. Okazało się, iż zirytowany zwolnieniem z pracy mężczyzna postanowił w dobitny sposób przekazać reszcie mieszkańców, co uważa na temat swojego byłego szefa. Emocje wzięły górę i teraz 24-latek musi ponieść konsekwencje swojego zachowania.

Mężczyzna został doprowadzony na komisariat i usłyszał zarzut

24-letni mężczyzna, którego w związku z aktem wandalizmu zatrzymała policja, postanowił wytłumaczyć policjantom swoje zachowanie. Nie ukrywał, że w momencie popełniania czynu był nietrzeźwy. Jak przeczytać można na stronie pilskiej policji, to właśnie wtedy stwierdził, iż wykonanie na basenie miejskim obraźliwego napisu to dobry osób na zemszczenie się na swoim byłym pracodawcy. 22 września doprowadzony został jako podejrzany na komisariat, gdzie przyznał się do zarzucanych czynów. 24-letni wandal usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Słysząc jaka kara może mu grozić w związku z tym wybrykiem, na pewno szybko pożałował swojej decyzji.

24-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów

Jak podaje policja na swojej oficjalnej stronie, teraz 24-letni wandal ma spore powody do obaw. Mężczyzna obiecał co prawda, iż naprawi uszkodzoną elewację i wyraził skruchę w związku ze swoim czynem, jednak zgodnie z kodeksem, za przestępstwo uszkodzenia mienia może trafić do więzienia nawet na 5 lat. 

Źródło: Facebook.com/@kpppila

Źródło: Polsat News / KPP Piła

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >