wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

17-latek dla żartów podróżował w bagażniku. Nagle doszło do wypadku, dramatyczna akcja policji

2 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Kiedy policja i pogotowie pojawiło się na miejscu, nikt nie miał wątpliwości, że zarówno kierowca, jak i pasażer wykazali się ogromną nieodpowiedzialnością. Żart mógł zakończyć się tragicznie i powinien być przestrogą dla wszystkich.

Statystyki, jakie codziennie publikuje na swoich stronach policja, są dramatyczne. Niestety wypadek, do którego niedawno doszło, pokazuje, że kierowcy często zapominają o rozsądku siadając za kierownicą. Uczestnicząc w ruchu drogowym, odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za inne osoby. Ci młodzi ludzie zapomnieli, że nawet w czasie dobrej zabawy należy pamiętać o stosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na miejsce groźnie wyglądającego wypadku wezwana została policja

Policja otrzymała informacje o tym, że w czasie jazdy jeden z samochodów uderzył w drzewo. 30 września około godziny 21:30, warunki w powiecie opoczyńskim w województwie łódzkim, wymagały od kierowcy wykazania się pokorą. Niestety kierujący Seatem 18-letni chłopak zignorował słabą widoczność oraz warunki atmosferyczne i w związku z tym, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą. Policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie, który zderzył się z drzewem. Niestety sytuacja była groźna, gdyż w bagażniku podróżowała jedna osoba, 17-letni kolega kierowcy.

Chłopak stwierdził, że jazda w bagażniku to świetna zabawa

W gminie Sławno doszło do wypadku, a sytuacja mogła obrać wyjątkowo dramatyczny tor. Po tym, jak auto wpadło w poślizg i uderzyło w przydrożne drzewo, na miejscu niezwłocznie pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Z ustaleń wynika, że w aucie znajdowały się łącznie trzy osoby. 18-letni kierowca i jego dwóch znajomych: 17-latek podróżujący w bagażniku oraz 18-letni kolega. Z racji, iż w bagażniku nie istniała żadna szansa na właściwe zabezpieczenie się na wypadek zdarzenia, chłopak odniósł poważne obrażenia. Kierowca był trzeźwy, jednak policja przypomina, że podróżowanie w bagażniku nie jest legalne, a co najważniejsze może okazać się tragiczne w skutkach. Wydano specjalny komunikat, dodatkowo poinformowano o stanie zdrowia pozostałych poszkodowanych.

Tym razem skończyło się jedynie na strachu

Otrzymanie prawa jazdy, nie oznacza, że w momencie można przestać stosować się do przepisów. Nawet na bocznych drogach może dojść do groźnego wypadku i warto unikać spotkania policji w takich okolicznościach. W tym przypadku jazda w bagażniku zakończyła się jedynie strachem, policja jednak przy okazji tego wydarzenia kieruje słowa do wszystkich zafascynowanych tym pomysłem.

-  Przypominamy, że kierowca ponosi odpowiedzialność za przewóz osób. Pasażer może jechać jedynie w miejscu przeznaczonym dla pasażera, zgodnie z warunkami technicznymi pojazdu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja - poinformowała Barbara Stępień pełniąca funkcję rzeczniczki prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Kierowcy oraz drugiemu z pasażerów nic się nie stało. Pozostaje mieć nadzieję, że wydarzeni to zapisze się w ich pamięci i będzie przestrogą do końca życia.

Źródło: o2

Źródło: [Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >