Na miejscu wypadku niezwłocznie pojawiła się policja. (zdj.il) Piotr Molecki East News
Źródło: (zdj.il) Piotr Molecki East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 2 Października 2020

17-latek dla żartów podróżował w bagażniku. Nagle doszło do wypadku, dramatyczna akcja policji

Kiedy policja i pogotowie pojawiło się na miejscu, nikt nie miał wątpliwości, że zarówno kierowca, jak i pasażer wykazali się ogromną nieodpowiedzialnością. Żart mógł zakończyć się tragicznie i powinien być przestrogą dla wszystkich.

Statystyki, jakie codziennie publikuje na swoich stronach policja, są dramatyczne. Niestety wypadek, do którego niedawno doszło, pokazuje, że kierowcy często zapominają o rozsądku siadając za kierownicą. Uczestnicząc w ruchu drogowym, odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za inne osoby. Ci młodzi ludzie zapomnieli, że nawet w czasie dobrej zabawy należy pamiętać o stosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Eksperci przekazali fantastyczne wieści na temat PKO BP. Są powody do radościEksperci przekazali fantastyczne wieści na temat PKO BP. Są powody do radościCzytaj dalej

Na miejsce groźnie wyglądającego wypadku wezwana została policja

Policja otrzymała informacje o tym, że w czasie jazdy jeden z samochodów uderzył w drzewo. 30 września około godziny 21:30, warunki w powiecie opoczyńskim w województwie łódzkim, wymagały od kierowcy wykazania się pokorą. Niestety kierujący Seatem 18-letni chłopak zignorował słabą widoczność oraz warunki atmosferyczne i w związku z tym, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą. Policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie, który zderzył się z drzewem. Niestety sytuacja była groźna, gdyż w bagażniku podróżowała jedna osoba, 17-letni kolega kierowcy.

Chłopak stwierdził, że jazda w bagażniku to świetna zabawa

Aksamitne naleśniki w wersji dietetycznej. Do przyrządzenia w sposób ekspresowy, bez wyrzutów sumieniaAksamitne naleśniki w wersji dietetycznej. Do przyrządzenia w sposób ekspresowy, bez wyrzutów sumieniaCzytaj dalej

W gminie Sławno doszło do wypadku, a sytuacja mogła obrać wyjątkowo dramatyczny tor. Po tym, jak auto wpadło w poślizg i uderzyło w przydrożne drzewo, na miejscu niezwłocznie pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Z ustaleń wynika, że w aucie znajdowały się łącznie trzy osoby. 18-letni kierowca i jego dwóch znajomych: 17-latek podróżujący w bagażniku oraz 18-letni kolega. Z racji, iż w bagażniku nie istniała żadna szansa na właściwe zabezpieczenie się na wypadek zdarzenia, chłopak odniósł poważne obrażenia. Kierowca był trzeźwy, jednak policja przypomina, że podróżowanie w bagażniku nie jest legalne, a co najważniejsze może okazać się tragiczne w skutkach. Wydano specjalny komunikat, dodatkowo poinformowano o stanie zdrowia pozostałych poszkodowanych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowano zabić osobę z kolektywu Stop Bzdurom Margot. Właśnie ujawniono szczegóły
2. Emeryt zamówił obiad, po pierwszym kęsie myślał, że trafił na ludzki ząb. Porażająca prawda szybko wyszła na jaw
3. Przed śmiercią matka siedmiorga dzieci nagrała, co zrobiono jej w szpitalu. "Lepiej gdyby umarła"

Tym razem skończyło się jedynie na strachu

Otrzymanie prawa jazdy, nie oznacza, że w momencie można przestać stosować się do przepisów. Nawet na bocznych drogach może dojść do groźnego wypadku i warto unikać spotkania policji w takich okolicznościach. W tym przypadku jazda w bagażniku zakończyła się jedynie strachem, policja jednak przy okazji tego wydarzenia kieruje słowa do wszystkich zafascynowanych tym pomysłem.

- Przypominamy, że kierowca ponosi odpowiedzialność za przewóz osób. Pasażer może jechać jedynie w miejscu przeznaczonym dla pasażera, zgodnie z warunkami technicznymi pojazdu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja - poinformowała Barbara Stępień pełniąca funkcję rzeczniczki prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Kierowcy oraz drugiemu z pasażerów nic się nie stało. Pozostaje mieć nadzieję, że wydarzeni to zapisze się w ich pamięci i będzie przestrogą do końca życia.

Źródło: o2

Znany kabareciarz nie wytrzymał i powiedział, co sądzi o szczuciu na LGBT. Wielu może się nie spodobać, padły ostre słowaZnany kabareciarz nie wytrzymał i powiedział, co sądzi o szczuciu na LGBT. Wielu może się nie spodobać, padły ostre słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  2. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
  3. "Andrzej Duda ma krew na rękach". Prezydent mógł tylko słuchać, gorzkie powitanie na UW
  4. Bliska przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego usłyszała zaskakującą propozycję. Wielu będzie zdumionych
  5. Donald Trump i Melania mają koronawirusa
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo

Źródło: [Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt]