wtv.pl
Polacy przeznaczą na tegoroczne wakacje niemałe kwoty.

(zdj. Il. ); ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wydatki Polaków na wakacje. Czy są zbyt duże? Niespodziewane kwoty

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Polacy w tegoroczne wakacje będą musieli się przygotować na konkretne wydatki. Najnowsze badanie Santander Consumer Banku przytoczone przez Polsat News nie pozostawia złudzeń. Kryzys epidemiologiczny odciśnie swoje piętno na urlopowiczach.

Pandemia COVID-19 wymusiła na rządzących pilne i często radykalne decyzje. Zasady ścisłego reżimu sanitarnego odcisnęły swoje piętno na branży turystycznej. Wsparcie z tarczy antrykryzysowej oraz poluzowanie licznych obostrzeń nie zakończyło problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, którzy prowadzą kurorty, restaurację oraz hotele. Santander Consumer Bank wskazał, jakie kwoty zostaną przeznaczone przez Polaków na tegoroczne wakacje.

Polacy wydadzą na tegoroczne wakacje niemałe pieniądze?

Nie od dziś możemy obserwować stale rosnące ceny nad polskim morzem. Podobna sytuacja ma miejsce w górach. Noclegownie oraz gastronomia oczekują coraz większych pieniędzy za świadczenie usług na rzecz wczasowiczów. Santander Consumer Bank wskazuje, że 33% Polek i Polaków przeznaczą na wakacje jedynie 3 tysiące złotych. W zeszłym roku według analizy firmy Provident kwota ta wynosiła średnio 3400 złotych. Był to wzrost o 670 złotych względem 2017 roku.

Polacy muszą zmierzyć się z okrojoną ofertą turystyczną. Specjalne limity oraz obostrzenia będą obowiązywały w pływalniach, oraz w parkach rozrywki. Warto podkreślić, że jedynie 7.3% ankietowanych rozważa spędzenie urlopu poza granicami swojego kraju. W 2019 roku główną przeszkodą dla naszych rodaków były pieniądze. - Ponad połowa osób, które nie planują żadnego wyjazdu, jako powód podaje brak pieniędzy. Natomiast młodzi, częściej niż inne grupy wiekowe, wskazują, że nie wyjadą z powodu braku urlopu - wskazywała przedstawicielka firmy Provident, Karolina Łuczak w komunikacie z 2019 roku.

Santander Consumer Bank swoje badanie wykonał w drugiej połowie czerwca na reperezentatywnej grupie 1100 Polaków. Do przeprowadzenia ankiety wykorzystano metodę telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI).

Badanie

Źródło: [Santander Consumer Bank/Polsat News/Provident/BusinessInsider]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >