Polacy przeznaczą na tegoroczne wakacje niemałe kwoty.. (zdj. Il. ); ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ); ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Lipca 2020

Wydatki Polaków na wakacje. Czy są zbyt duże? Niespodziewane kwoty

Polacy w tegoroczne wakacje będą musieli się przygotować na konkretne wydatki. Najnowsze badanie Santander Consumer Banku przytoczone przez Polsat News nie pozostawia złudzeń. Kryzys epidemiologiczny odciśnie swoje piętno na urlopowiczach.

Pandemia COVID-19 wymusiła na rządzących pilne i często radykalne decyzje. Zasady ścisłego reżimu sanitarnego odcisnęły swoje piętno na branży turystycznej. Wsparcie z tarczy antrykryzysowej oraz poluzowanie licznych obostrzeń nie zakończyło problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, którzy prowadzą kurorty, restaurację oraz hotele. Santander Consumer Bank wskazał, jakie kwoty zostaną przeznaczone przez Polaków na tegoroczne wakacje.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Polacy wydadzą na tegoroczne wakacje niemałe pieniądze?

Nie od dziś możemy obserwować stale rosnące ceny nad polskim morzem. Podobna sytuacja ma miejsce w górach. Noclegownie oraz gastronomia oczekują coraz większych pieniędzy za świadczenie usług na rzecz wczasowiczów. Santander Consumer Bank wskazuje, że 33% Polek i Polaków przeznaczą na wakacje jedynie 3 tysiące złotych. W zeszłym roku według analizy firmy Provident kwota ta wynosiła średnio 3400 złotych. Był to wzrost o 670 złotych względem 2017 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

Polacy muszą zmierzyć się z okrojoną ofertą turystyczną. Specjalne limity oraz obostrzenia będą obowiązywały w pływalniach, oraz w parkach rozrywki. Warto podkreślić, że jedynie 7.3% ankietowanych rozważa spędzenie urlopu poza granicami swojego kraju. W 2019 roku główną przeszkodą dla naszych rodaków były pieniądze. - Ponad połowa osób, które nie planują żadnego wyjazdu, jako powód podaje brak pieniędzy. Natomiast młodzi, częściej niż inne grupy wiekowe, wskazują, że nie wyjadą z powodu braku urlopu - wskazywała przedstawicielka firmy Provident, Karolina Łuczak w komunikacie z 2019 roku.

Santander Consumer Bank swoje badanie wykonał w drugiej połowie czerwca na reperezentatywnej grupie 1100 Polaków. Do przeprowadzenia ankiety wykorzystano metodę telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI).

Badanie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Wielka Brytania rezygnuje z sieci 5G od chińskiego giganta

Źródło: [Santander Consumer Bank/Polsat News/Provident/BusinessInsider]