wtv.pl > Pogoda > Pogoda na ostatni weekend wakacji. Idzie zmiana frontu
Krystian Mowel
Krystian Mowel 19.03.2022 08:44

Pogoda na ostatni weekend wakacji. Idzie zmiana frontu

Plaża/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/satynek

Przed nami ostatni weekend sierpnia, który dla wielu oznacza koniec wakacji. Prognoza pogody na najbliższe kilka dni ma być wyjątkowo zmienna i będzie się różnic w zależności od regionu kraju.

Prognoza pogody dla Polski

Według synoptyków, wysokie temperatury powrócą do naszego kraju dopiero w niedzielę 30 sierpnia. Najcieplej będzie na południowym wschodzi Polski. Jednocześnie w innych regionach można spodziewać się silnego wiatru, burz, a nawet trąb powietrznych. W piątek mogą nawiedzić nas opady deszczu oraz dość wysokie temperatury. Opadów mogą spodziewać się północne i zachodnie części Polski. Najniższa temperatura wyniesie tego dnia 18 stopni C., z kolei najwyższa 25 stopni C. Zachmurzenie w piątek ma być umiarkowane lub małe, jedynie na północy Polski chmur może być więcej. IMGW podaje, iż na południu wpływ pogody na samopoczucie człowieka będzie pozytywny.

Prognoza pogody: sobota i niedziela

Sobota będzie stała pod znakiem przelotnych burz, szczególnie w rejonach podgórskich. Zachmurzenie na północnym zachodzie i południowym wschodzie ma być niewielkie i umiarkowane. W pozostałej częściej kraju chmur ma być więcej, ale mogą wystąpić również większe przejaśnienia. Niewykluczone są przelotne opady deszczu. Temperatura ma znacząco różnić się w obrębie całego kraju. Nad morzem wyniesie ona 18 stopni C., z kolei na południu Polski aż 30 stopni C.

Niedziela ma być znacznie cieplejsza od pozostałych dni weekendu. Niestety, wieczorem pogoda w całym kraju może się zmienić. Intensywne opady zapowiedziane są na Podlasiu, części Mazowsza, w woj., kujawsko-pomorskim, wielkopolskim oraz lubuskim. Tego dnia możliwe są opady gradu i silny, porywisty wiatr, który może przerodzić się w trąby powietrzne.

Źródło: [dobrapogoda24.pl]

Powiązane