wtv.pl
Plaża/zdjęcie ilustracyjne

Pixabay/satynek

Pogoda na ostatni weekend wakacji. Idzie zmiana frontu

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Ostatni weekend wakacji zaserwuje nam zmienną temperaturę. Możemy doświadczyć zarówno opadów deszczu, burz, wichur, ale również słońca. Powrót upałów przewidywany jest dopiero na niedzielę, głównie na południu kra

Przed nami ostatni weekend sierpnia, który dla wielu oznacza koniec wakacji. Prognoza pogody na najbliższe kilka dni ma być wyjątkowo zmienna i będzie się różnic w zależności od regionu kraju.

Prognoza pogody dla Polski

Według synoptyków, wysokie temperatury powrócą do naszego kraju dopiero w niedzielę 30 sierpnia. Najcieplej będzie na południowym wschodzi Polski. Jednocześnie w innych regionach można spodziewać się silnego wiatru, burz, a nawet trąb powietrznych. W piątek mogą nawiedzić nas opady deszczu oraz dość wysokie temperatury. Opadów mogą spodziewać się północne i zachodnie części Polski. Najniższa temperatura wyniesie tego dnia 18 stopni C., z kolei najwyższa 25 stopni C. Zachmurzenie w piątek ma być umiarkowane lub małe, jedynie na północy Polski chmur może być więcej. IMGW podaje, iż na południu wpływ pogody na samopoczucie człowieka będzie pozytywny.

Prognoza pogody: sobota i niedziela

Sobota będzie stała pod znakiem przelotnych burz, szczególnie w rejonach podgórskich. Zachmurzenie na północnym zachodzie i południowym wschodzie ma być niewielkie i umiarkowane. W pozostałej częściej kraju chmur ma być więcej, ale mogą wystąpić również większe przejaśnienia. Niewykluczone są przelotne opady deszczu. Temperatura ma znacząco różnić się w obrębie całego kraju. Nad morzem wyniesie ona 18 stopni C., z kolei na południu Polski aż 30 stopni C.

Niedziela ma być znacznie cieplejsza od pozostałych dni weekendu. Niestety, wieczorem pogoda w całym kraju może się zmienić. Intensywne opady zapowiedziane są na Podlasiu, części Mazowsza, w woj., kujawsko-pomorskim, wielkopolskim oraz lubuskim. Tego dnia możliwe są opady gradu i silny, porywisty wiatr, który może przerodzić się w trąby powietrzne.

Źródło: [dobrapogoda24.pl]

Tagi:

Prognoza pogody

Krystian MowelAutor

Dziennikarz i copywriter.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Burze w Pomorskim

Pogoda

Efekty sobotnich burz w województwie pomorskim. Połamane konary drzew, zalane posesje i nieprzejezdne ulice

Czytaj więcej >

Pogoda

RCB ostrzega przed burzami z gradem. Pojawił się komunikat

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda

IMGW ostrzega. Będą burze, grad i silny wiatr. Zagrożona prawie połowa kraju

Czytaj więcej >
Prognoza pogody: wysoka temperatura w praktycznie całym kraju

Pogoda

Prognoza pogody. Po chłodnym początku tygodnia termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza

Czytaj więcej >

Pogoda

Rzeki przekraczają stany alarmowe. IMGW wystosowało czerwone alerty

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne. Poziomy wód nadal będą wysokie

Czytaj więcej >