wtv.pl
IMGW przekazuje informacje na temat tego, jak kształtować będzie się dziś pogoda w kraju

WTV.pl

Czy będzie dziś będzie niebezpiecznie? Instytut informuje o niżach z układami frontów atmosferycznych

6 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Dzisiejsza pogoda dla wielu osób może być zaskoczeniem. Szczególnie jeśli przypomni się wydarzenia sprzed kilkunastu godzin. Jesień ma wiele oblicz, wydaje się, że dziś poznamy kolejne z nich. Synoptycy z IMGW nie mają wątpliwości co do tego

Poniedziałkowa aura zaskoczyła praktycznie wszystkich, jednak pogoda w Polsce już wielokrotnie udowadniała, że nie należy jej lekceważyć. Komunikaty wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej powinny być przez wszystkich monitorowane na bieżąco. Często pojawiają się ważne informacje na temat wprowadzanych alertów pierwszego czy drugiego stopnia, a posiadanie takiej wiedzy może uchronić nas przed ewentualnym narażeniem się na niebezpieczeństwo. Jaka pogoda prognozowana jest przez specjalistów na dziś?

Dzisiejsza pogoda kształtowana jest przez kilka ważnych czynników

O ile poniedziałek, w kwestii pogody, upłynął w większości kraju pod znakiem ulewnych deszczów i niebezpiecznych oberwań chmury, to wtorek przywita nas zupełnie inną aurą. Prognoza pogody przedstawiona przez synoptyków pracujących w IMGW wydaje się spełnieniem marzeń praktycznie każdego. Okazuje się, że to nie koniec dobrych wieści, gdyż najprawdopodobniej podobna pogoda utrzyma się z nami przez dłuższy okres. Polska załapała się na sam skraj głębokiego i rozległego niżu, którego główny ośrodek znajduje się nad Morzem Północnym. Powietrze nadal będzie polarno-morskie, jednak strefa pofalowanego frontu atmosferycznego ma wielki wpływ na to, jak w kraju nad Wisłą wyglądać będzie pogoda. Wyż znad Rosji będzie powodem radość praktycznie każdego z nas. Warto wiedzieć, na co można się przygotować oraz jaki płaszcz wybrać wychodząc z domu do pracy czy szkoły.

We wtorek pogoda będzie zdecydowanie różna od tego, co mogliśmy obserwować w poniedziałek

Pewne jest, że poniedziałek nie zapisał się pozytywnie w naszej pamięci. Na szczęście wtorek ma szanse na zmazanie tego negatywnego pierwszego wrażenia z początku tygodnia. Pewne jest, że pogoda zacznie nas rozpieszczać, gdyż ma być ciepło i słonecznie. Temperatura maksymalna w kraju wynosić będzie od 15 do 20 stopni Celsjusza. O ile zachmurzenie będzie umiarkowane, to liczyć możemy na sporą dozę słońca, jedynie na zachodzie spodziewać można się lokalnych, słabych opadów deszczu. Wiatr również nie będzie powodem do zmartwień, gdyż będzie słaby i umiarkowany. Jedynie w górach i nad morzem będzie silniejszy, w Tatrach osiągnie prędkość do 80 km/h, a w Sudetach nawet 90 km/h. Pogoda zapewne zachęci nas dziś do spacerów, ale to, o czym informują synoptycy z IMGW w kwestii reszty tygodnia, również przyprawi nas o uśmiech.

Drugi tydzień października zaskoczy nas pogodą

IMGW na bieżąco monitoruje sytuację w kraju i przekazuje Polakom informacje na temat tego, czego spodziewać można się spoglądając za okno. O ile poniedziałek mógł źle nastawić nas na resztę tygodnia, to kolejne dni spróbują wynagrodzić nam te przykre doświadczenia i iście angielską pogodę. Do samej niedzieli można spodziewać się temperatur maksymalnych oscylujących wokół 20 stopni Celsjusza oraz słonecznej aury, gdzieniegdzie przerwanej przez okresowe umiarkowane zachmurzenia. Dopiero od następnego poniedziałku pogoda ma ulec pogorszeniu, a przewidywane temperatury znacznie spaść. Warto zatem skorzystać z pięknej pogody i naładować baterie ostatnimi ciepłymi promieniami jesiennego słońca.

Źródło: Twitter.com/@IMGWmeteo

Źródło: Interia / Twitter.com @IMGWmeteo

Podobne artykuły

Ostrzeżenia IMGW w związku ze wzrostem temperatury w fali upałów

Pogoda

Ostrzeżenia II stopnia dla zachodu Polski. Temperatura wzrośnie nawet do ponad 30 stopni w cieniu

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. Wczoraj utonęło 6 osób

Czytaj więcej >
Burze

Pogoda

Ostrzeżenia przed burzami. IMGW ostrzega przed silnym gradem i intensywnymi opadami

Czytaj więcej >

Pogoda

Jelenia Góra dosłownie płynie. Ogromna nawałnica. Grad, ulewa i silny wiatr zaskoczyły mieszkańców

Czytaj więcej >

Pogoda

Prognoza pogody: nadchodzą upały. Ekspert wyjaśnia, jak ochronić się przed wysokimi temperaturami

Czytaj więcej >
Wichura nad Polską (zdjęcie ilustracyjne)

Pogoda

Nad Polskę nadciąga niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed burzami i gradem

Czytaj więcej >