wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Do sieci wyciekło oburzające nagranie z płockiej szkoły. Nauczycielka w pełen agresji sposób odmówiła uczennicom możliwości strajkowania

28 Października 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Od czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Strajk Kobiet przechodzi ulicami nie tylko metropolii, ale i mniejszych, polskich miast. Do tego grona zaliczyć można Płock, w którym w ostatnich dniach protestowały setki mieszkańców i miesz

Płock nie pozostaje bierny w obliczu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, uznającego aborcję ze względu na nieodwracalne uszkodzenie płodu, za niezgodną z ustawą zasadniczą. Orzeczenie oceniane jest, jako niezwykle okrutne, i wydane na polityczne zlecenie.

Jeszcze dziś opublikowany został sondaż, sporządzony przez Kantar dla "Gazety Wyborczej". Pokazuje on jasno, że aż 73% ankietowanych, sprzeciwia się zaostrzaniu jednej z najbardziej restrykcyjnych ustaw aborcyjnych w Europie.

Wspomnieć należy również, że zgodnie z orzeczeniem komitetu ONZ przeciwko torturom, odmowa dostępu do terminacji ciąży w przypadkach, takich jak wada letalna płodu, stanowić może torturę.

Strajk Kobiet również w Płocku

Nie dziwi więc, że od czwartku na ulicach polskich miast, mimo zagrożenia epidemicznego, protestują dziesiątki tysięcy osób. Manifestacje nie ominęły również Płocka, gdzie w poniedziałek doszło do blokady ronda "Dzwon", a wczoraj przez centrum przeszło około tysiąca mieszkańców, przeciwnych wyrokowi TK.

Okazuje się, że nastroi nie podzielają wszyscy mieszkańcy miasta, w tym również kadra pedagogiczna jednej z tamtejszych szkół. Do naszej redakcji dotarło nagranie ze zdalnej lekcji w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Małachowskiego. Słyszymy na nim nauczycielkę, odmawiającą uczennicom możliwości udziału w Strajku Kobiet. Film nie wzbudzałby prawdopodobnie większych emocji, gdyby nie ton, w jakim wypowiada się pedagog.

 - Wy chcecie strajkować? Wy nawet nie macie pojęcia o macierzyństwie i rodzicielstwie! Ogarnąć się trzeba. Nie uznaję żadnego strajku - słyszymy na nagraniu. 

Poprosiliśmy dyrekcję liceum o komentarz w sprawie. Na ten moment nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego w Płocku, w najnowszym rankingu "Perspektyw" zajęło 108. miejsce w swojej kategorii. "Małachowianka" jest najstarszą, działającą nieprzerwanie szkołą średnią w Polsce, założoną w 1180 roku. 4 lata temu o szkole zrobiło się głośno po tym, jak z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach w jej murach pojawili się członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego. W sprawie interweniowała "Akcja Demokracja". Dyrektor Katarzyna Góralska nie spotkała się jednak z aktywistami.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >