wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragedia w Płocku przed świętami. 32-latek zmarł po interwencji policji i osierocił dwoje małych dzieci

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Chwilę przed świętami Płock stał się miejscem tragedii. Podczas podjęcia czynności policyjnych 32-letni Tobiasz zasłabł. Podjęto działania ratunkowe, a mimo to mężczyzna umarł. Część lokalnej społeczności oskarża policję wprost o zabicie człowieka. Służby

  • Na sąsiedzkich grupach pojawiły się doniesienia o funkcjonariuszach, którzy mieli doprowadzić do śmierci pana Tobiasza

  • Do incydentu doszło w wyniku interwencji policji - mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu

  • Policja odniosła się do zarzutów. Znamy oficjalną wersję wydarzeń

23 grudnia w grupach społecznościowych pojawiły się pierwsze doniesienia o wydarzeniu, do którego doszło przy Rondzie Wojska Polskiego w Płocku. Ulicą wraz z żoną i dwojgiem dzieci podróżował 32-letni Tobiasz. Policja dostrzegła, że mężczyzna nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. 

Przed świętami Płock stał się miejscem tragedii. Pan Tobiasz osierocił dwoje dzieci

Według relacji w miejscowych grupach, po zatrzymaniu 32-latka do kontroli, funkcjonariusze mieli natychmiastowo skuć 32-letniego Tobiasza w kajdanki. Między zgromadzonymi wywiązała się szarpanina. Z nieoficjalnych informacji, do których udało nam się dotrzeć, wynika, że kobieta prosiła policjantów, aby przestali psikać jej męża gazem.

Przy ulicy miało stawić się 7 radiowozów, z których miało wysiąść aż 40 funkcjonariuszy z komendy w Płocku. 

Żona zmarłego miała przebywać na Komedzie Miejskiej Policji w Płocku przez 4 godziny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 32-latek miał rany głowy.

Policja w Płocku podaje oficjalną wersję zdarzeń

Postanowiliśmy skontaktować się ze służbami mundurowymi, by uzyskać oficjalną wersję wydarzeń. Oficerka prasowa komendy w Płocku wyjaśniła dla naszej redakcji dokładny przebieg policyjnej interwencji.

Wiemy, że do zatrzymania doszło 20 grudnia o godzinie 17:25. Pracownicy drogówki dostrzegli seata, którego kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci podjęli interwencję i próbowali zatrzymać pojazd, jednak pan Tobiasz miał jechać dalej, pomimo wydawanych sygnałów, zarówno dźwiękowych, jak i błyskowych.

Na płockich ulicach doszło do krótkiego pościgu. 32-latek miał być agresywny, wulgarny i arogancki w stosunku do służb. Wyróżniała go także bełkotliwa mowa. Mężczyzna miał nie reagować na polecenia, a także dążyć do uniknięcia badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Jak się okazało 32-letni płocczanin podróżował z kobietą i 1,5-miesięcznym dzieckiem.

 - Mężczyzna szarpał się, kopał i uderzał policjantów, powodując u funkcjonariuszy urazy ciała, uszkadzając telefon i umundurowanie służbowe. Pasażerka seata w trakcie czynności również była agresywna i wulgarna, zaatakowała funkcjonariuszy, za co usłyszała w płockiej komendzie zarzuty  za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz wymuszenie czynności urzędowych - relacjonuje Marta Lewandowska z policji w Płocku. 

Pracownica komendy w Płocku potwierdza, że doszło do użycia gazu oraz siły fizycznej, a prowadzenie czynności musiały wesprzeć okoliczne patrole. - W pewnym momencie 32-latek zasłabł. Policjanci udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, którą mężczyzna przewieziony został do szpitala. Od kierowcy pobrano krew na zawartość alkoholu oraz narkotyków - informuje nas Lewandowska. 

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez płocką prokuraturę.

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >