wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polskie plaże, na których nawet w sezonie nie ma tłoku. Sprawdziliśmy gdzie nad Bałtykiem spędzisz urlop bez tłumów

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Plaże nad Bałtykiem znane są z nadmiernego przeludnienia. Sprawdź, gdzie udać się na urlop, aby uniknąć tłoku i w spokoju odpocząć na ciepłym piasku.

Parawan obok parawanu, niezliczona ilość śmieci zostawianych przez plażowiczów, natrętni sprzedawcy kukurydzy oraz głośne krzyki – to czynniki, które wpływają na chęć ucieczki na mniej zatłoczone i bardziej dzikie plaże. Oto ranking najlepszych miejsc, gdzie możemy udać się w celu znalezienia błogiego spokoju nad polskim morzem - informuje Onet.pl

Plaża w Nowej Karczmie

Nowa Karczma to mała, spokojna wioska rybacka położona na końcu Mierzei Wiślanej, tuż przy granicy z Rosją. Znajduje się tu piękna i dzika plaża. Miejscowość nie jest zbyt dobrze rozwinięta turystycznie, wobec czego panuje tu cisza i spokój.

Plaża w Skowronkach

To miejscowość znajdująca się pomiędzy Kątami Rybackimi a Krynicą Morską. W Skowronkach znajduje się szeroka plaża, na której praktycznie nie ma turystów.

Plaża w Białogórze

Miejscowość Białogóra znajduje się w najdzikszej części polskiego Wybrzeża, pomiędzy Władysławowem a Łebą. Plaża oddalona jest kilometr od miejscowości, co wpływa na dzikość miejsca do wypoczynku.

Plaża w Lubiatowie

Miejscowość leżąca tuż obok Białogóry. Dojście do plaży prowadzi przez sosnowy las i ma długość dwóch kilometrów. Warto jednak się poświecić, gdyż plaża jest praktycznie dziewicza.

Plaża Sasino-Stilo

To jedna z najbardziej dzikich plaż nad Bałtykiem. Dojście podobnie jak w Lubiatowie wiedzie się przez sosnowy las, tuż obok oryginalnej latarni Stilo. Plaża jest szeroka i niezwykle piaszczysta.

Plaża Czołpino

Tutaj trasa, którą musimy pokonać, aby dojść do brzegu morza jest zdecydowanie trudniejsza, gdyż prowadzi ona przez 40-metrową Wydmę Czołpińską. Szansa na spotkanie innych plażowiczów jest naprawdę niewielka.

Plaża w Dąbkowicach

W tej małej miejscowości nie znajdziemy niczego oprócz kilku chat, sklepu, baru i Urzędu Morskiego. Największą atrakcją miejscowości jest duża plaża z piaskiem o niezwykle jasnym kolorze.

Plaża w Rusinowie

Słabo rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że ilość plażowiczów w tej miejscowości jest niezwykle mała. To idealne miejsca dla osób szukających ciszy i spokoju podczas wypoczynku nad morzem.

Plaża w Chłopach

Miejscowość Chłopy uznaje się za jedną z najlepiej zachowanych osad rybackich nad polskim wybrzeżem. Nie wolno tu budować kilkupiętrowych domów, dzięki czemu wioska zachowuje swój urok. Plaża jest szeroka i niezwykle spokojna.

Plaża Pustkowo

Jak sama nazwa wskazuje, na tej plaży nie powinno być zbyt wielu turystów. Tak też się dzieje, gdyż miejscowość Pustkowo leży obok zatłocoznego kurortu - Pobierowa. 

Źródło: [Onet]

Krystian MowelAutor

Dziennikarz i copywriter.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >