wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

PKO BP wprowadziło ważne zmiany. Wszyscy klienci powinni je poznać, sprawdźcie swoje konta

5 Września 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

PKO BP postanowiło wprowadzić pewną usługę, która ma ułatwić życie klientom. Obecnie dużo prościej będzie można korzystać z usług bankowych osobom posiadającym konta w tym banku. O co konkretnie chodzi?

Pilotażowa grupa klientów z najnowszą wersją aplikacji IKO działającej w systemie Android została wdrożona, aby rozwinąć cały projekt. "Otwarta bankowość (ang. open banking) to nowy sposób korzystania z usług płatniczych, który działa dzięki dyrektywie unijnej PSD2", czytamy na stronie internetowej PKO BP.

PKO BP i nowe usługi

Dzięki nowej usłudze w PKO BP, klienci będą mieli możliwość podpięcia kilku kont w konkretnych bankach do aplikacji IKO. Jakich konkretnie banków będzie to dotyczyło? Rachunki założone w bankach takich jak Santander, Alior, czy T-Mobile Usługi Bankowe będą podlegały agregacji kont. 

"W przyszłości przelewy z kont w innych bankach będzie można zlecać z jednego miejsca, np. aplikacji IKO", dowiadujemy się od PKO BP. Ich zdaniem open banking jest najlepszym rozwiązaniem dla ułatwienia życia klientów.

PKO BP informuje, że dzięki open banking klienci biznesowi zyskają oferty najciekawszych i najszybszych pożyczek. "Ciekawsze oferty i szybsze pożyczki – jeżeli tylko zechcesz, przedstawimy Ci oferty jeszcze lepiej dopasowane do Twoich potrzeb, na podstawie np. historii transakcji z kont w innych bankach" czytamy na stronie PKO BP.

Dodatkowo można liczyć na wygodniejsze przelewy: "Wygodniejsze przelewy – w przyszłości przelewy z kont w innych bankach będzie można zlecać z jednego miejsca, np. aplikacji IKO" - dodaje bank.

Warto wspomnieć, że korzystanie z tego typu usługi jest zupełnie darmowe: "Korzystanie z otwartej bankowości jest bezpłatne. Pamiętaj: jeżeli podpinasz do nas konto z wybranego banku, nie zmienia się opłata za jego prowadzenie" - czytamy.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >