pko bp. (zd. il.) Pixabay/jarmolukŹródło: (zd. il.) Pixabay/jarmoluk
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 5 Sierpnia 2020

PKO BP przestrzega. Pieniądze znikają z kont, próby wyłudzenia wyglądają, jak oryginalne komunikaty

PKO BP ostrzega swoich klientów przez próbą oszustwa ze strony osób podszywających się m.in. pod policjantów. Na swojej stronie internetowej bank zamieścił komunikat na temat nowej metody. Można stracić oszczędności całego życia. Wszyscy klienci muszą zachować szczególną ostrożność.

Bank PKO BP w obszernym komunikacie wyjaśnia na czym polega oszustwo. Przestępcy stali się bardzo pomysłowi.

Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznieLepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznieCzytaj dalej

PKO BP ostrzega

Jak informuje bank oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy Służb Mundurowych np.: policjanta, wojskowego jak również członków rodziny np.: wnuka, pracownika banku lub innej instytucji a także np. lekarza, marynarza lub "każdą inną osobę, która chce nawiązać relację".

Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio PolskaZnalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio PolskaCzytaj dalej

Zgodnie z komunikatem oszuści mogą prosić o takie przysługi jak zrobienie przelewu przez iPKO, IKO, telefon, SMS, komunikator internetowy, podanie danych do logowania i autoryzacji (np. kody SMS, kody z karty kodów, tzw. karty zdrapki), kodów BLIK, otworzenie wiadomość o podejrzanej treści lub kliknięcie w załącznik, pobranie ze sklepu Google Play i zainstalowanie na telefonie, tablecie lub komputerze aplikacji do zdalnej weryfikacji, np. TeamViewer QuickSupport a także zakup kryptowaluty bitcoin. - "W rzeczywistości oszuści chcą zdobyć Twoje dane i wykorzystać je do kradzieży pieniędzy z konta" - informuje bank.

Bank PKO BP namawia wszystkich podejrzewających że mogą być ofiarami oszusta o kontakt z bankiem pod numerem  800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora). 

pko bp

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już pewne. Wiadomo, kiedy dzieci wracają do szkół, Ministerstwo Edukacji potwierdza 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Kontrole pukają do drzwi w całej Polsce, mogą także do ciebie. Kara właśnie urosła do 735 zł

W komunikacie bank przypomina również, że nie wymaga instalacji na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej, żadnego dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza takiego, które miałoby podnosić poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji lub dostępu do serwisu a także, że pracownik banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie poprosi Cię o podanie mu haseł dostępu do żadnego z serwisów (internetowego, mobilnego, telefonicznego) ani o wykonanie przelewu.

Warto uważać i przestrzec znajomych i bliskich, aby nikt nie padł ofiarą oszustwa. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
  2. Zmiany w “500 plus”? Kaczyński: fake news lub nieporozumienie
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  5. Otrzymałeś tajemniczą przesyłkę z Chin? Policja alarmuje, trzeba szybko się z nimi skontaktować
  6. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Chodzi o koniec pandemii

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!