wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Atak na biuro polityka Prawa i Sprawiedliwości. Niepokojące doniesienia

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

PiS reprezentuje w Łomży m.in. senator Marek Komorowski. Biuro polityka zostało zaatakowane w nocy z wtorku na środę. Informację o zdarzeniu potwierdził już sam członek Prawa i Sprawiedliwości, zapowiadając projekt uchwały przeciw podobnym aktom agresji.

Szczegóły ataku na biuro senatora Prawa i Sprawiedliwości przytacza Wirtualna Polska. Jak czytamy, do zniszczenia szyby w budynku, w którym swoją siedzibę ma Marek Komorowski, użyto cegły bądź pokaźnych rozmiarów kamienia. Z uwagi na fakt, że szyba biura wspomnianego polityka była pokryta folią okienną, nie potłukła się w całości. Odłamki szkła zasypały jednak wnętrze.

Atak na biuro senatora PiS

Jako że do aktu wandalizmu doszło nocą, na całe szczęście nikt nie przebywał wówczas w pomieszczeniu, przez co całe zajście nie przyniosło poszkodowanych atakiem osób. Zasmucony powstałą sytuacją jest bez wątpienia jednak polityk partii rządzącej, który w rozmowie z Wirtualną Polską nie krył swego rozżalenia. – Nie chcę przesądzać czy atak był motywowany politycznie. Od tego jest policja, która będzie teraz prowadzić czynności dochodzeniowe – wskazał senator PiS.

Komorowski nie wyklucza jednak, że zachowanie niezidentyfikowanego sprawcy, jak i sam termin zajścia, nie były bynajmniej przypadkowe. – Natomiast powyborcza, gorąca atmosfera polityczna i fakt, że jesteśmy w przededniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy, sprawia, że biorę taką ewentualność pod uwagę – zaznaczył związany z partią rządzącą polityk.

Marek Komorowski przekazał ponadto, że całej sprawy nie zamierza pozostawić bez odpowiedzi. Polityk zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Senatu wystąpi z projektem uchwały mającej potępiać akty agresji na biura poselskie i senatorskie. W rozmowie z WP wyraził nadzieję, że pomysł spotka się z aprobatą i jednością wśród senatorów, niezależnie od reprezentowanej przez nich opcji politycznej.

Sprawa nie przeszła bynajmniej bez echa. O zdarzeniu za pośrednictwem Facebooka poinformował m.in. wicemarszałek Senatu Marek Pęk, który w maju – ku zaskoczeniu wielu – zastąpił na tym stanowisku Stanisława Karczewskiego. "Kolejny atak na biuro parlamentarzysty PiS - tym razem w Łomży wybito szybę w biurze senatora Marka Komorowskiego", czytamy we wpisie polityka.

Źródło: WP / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >