wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Współpracownik polityk PiS wpadł w szał. Z uśmiechem wulgarnie obrażał strajkujące kobiety, wszystko trafiło do sieci

28 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Współpracujący z radną PiS Grzegorz Tereszkiewicz w skandaliczny sposób "relacjonował" wczorajsze zajścia podczas jednej z manifestacji Strajku Kobiet. Obrażając demonstrantów w niezwykle prostacki sposób, został zauw

O całej sprawie zawiadomił na Twitterze radny Rady Miasta Szczecin, Przemysław Słowik. W swoim wpisie zamieścił filmik przedstawiający instagramową relację Grzegorza Tereszkiewicza, którego kojarzyć można ze współpracą przewodniczącą PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Małgorzatą Jacyną-Witt. 

Współpracownik polityczki PiS 

W całej Polsce od kilku dni trwają protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji w przypadkach ciężkiego uszkodzenia płodu. Postanowienie, które zapadło w czwartek 22 października mówi, że przerwanie ciąży w takich przypadkach jest niezgodne z polskim prawem. 

Na kontrowersyjne orzeczenie szybko zareagował Strajk Kobiet, inicjatywa zrzeszająca walczących o prawa człowieka. Na polskie ulice wyszły tysiące kobiet, by manifestować swój sprzeciw wobec polityki PiS i tak restrykcyjnych ograniczeń dotyczących aborcji. 

Uczestniczki protestów niosą ze sobą transparenty uderzające w rząd PiS i głośno demonstrują swoją niezgodę na złamanie tzw. kompromisu aborcyjnego, obowiązującego od 1993 r., który zakładał możliwość przeprowadzenia aborcji w przypadku trzech ustalonych przypadków. 

Strajk Kobiet najwyraźniej nie spodobał się jednemu z reprezentantów stowarzyszenia "Efektywni", które jakiś czas temu było bardzo promowane przez związaną z PiS Małgorzatę Jacynę-Witt. W swojej instagramowej relacji mężczyzna w bardzo brutalny sposób określa protestujące kobiety. 

Niegodne zachowanie

Wczoraj na Twitterze radnego Rady Miasta Szczecina, Przemysława Słowika pojawił się krótki filmik przedstawiający instagramową relację związanego z polityczką PiS Grzegorza Tereszkiewicza. Mężczyzna, który sam jakiś czas temu startował do Rady Miasta z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Antysystemowa w bardzo niewybredny sposób opisywał zajścia na manifestacji. 

Na nagraniu zamieszczonym na Twitterze przez Przemysława Słowika widzimy Grzegorza Tereszkiewicza wędrującego między samochodami i krytykującego łamanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa przez protestujących. U mężczyzny nie widzimy jednak na twarzy maseczki. 

- Zakaz zgromadzeń w Polsce, to jest zakaz zgromadzeń? Proszę bardzo! Dlaczego policja tego nie rozpędza? - dopytywał działacz znany ze współpracy z radną PiS. 

Dalszy ciąg relacji to "komentarz" na temat zaistniałej sytuacji, którego nie wypada nam nawet cytować. Mężczyzna określa uczestniczki Strajku Kobiet w niezwykle wulgarny i obraźliwy sposób. Padają takie określenia jak "szlaufy", "prostytutki" oraz odniesienia do czynności seksualnych. 

Przewodnicząca PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego nie powinna być raczej dumna z zachowania Grzegorza Tereszkiewicza. Postawa jej współpracownika delikatnie mówiąc, pozostawia dużo do życzenia. Zainteresowana nie skomentowała jeszcze oficjalnie wpisu Przemysława Słowika. 

źródło: Twitter.com/Slowik_pl, wszczecinie.pl, szczecin.wyborcza.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >