PiS pozwał Rafała Trzaskowskiego, sąd jednak uchylił się od tego wniosku. Co dalej i czy było to tego warte?. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Czerwca 2020

PiS w końcu pozwał Rafała Trzaskowskiego. W jakim celu i po co zagrywki tego typu?

PiS pozwał Rafała Trzaskowskiego, jednak sąd uchylił się od tego wniosku. Chodzi o pozew komitetu Andrzeja Dudy przeciwko kandydatowi na prezydenta z ramienia KO. Zażądano w nim od Trzaskowskiego sprostowania pewnej wypowiedzi. Poszło o słowa polityka KO o "milionie osób" tracących pracę w wyniku kryzysu wywołanego pandemią.

Pozew komitetu Andrzeja Dudy przeciwko Rafałowi Trzaskowskiego został nieprawomocnie oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Kandydat na prezydenta z ramienia KO nie musi sprostować swojej wypowiedzi o "milionie osób" tracących pracę.

Mistrzyni świata zmarła tuż po porodzie. Niewyobrażalna tragediaMistrzyni świata zmarła tuż po porodzie. Niewyobrażalna tragediaCzytaj dalej

PiS pozwał Rafała Trzaskowskiego. Sąd uchylił się od tego wniosku

PiS nie chce dać za wygraną. Chodzi o słowa, jakie padły z ust Rafała Trzaskowskiego podczas spotkania z wyborcami 14 czerwca we Wrocławiu. - Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? - pytał w trakcie wiecu wyborczego.

Sztab Andrzeja Dudy, nie zgadzając się z tym stwierdzeniem, zażądał sprostowania o treści: "Ja niżej podpisany Rafał Trzaskowski oświadczam, że podczas spotkania na Rynku we Wrocławiu z wyborcami, rozpowszechniłem nieprawdziwą informację, jakoby w ostatnim czasie w Polsce prawie milion osób straciło pracę".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Eksplozja gazu w bloku mieszkalnym w stolicy, nie żyją co najmniej dwie osoby. Tragiczne doniesienia zza naszej wschodniej granicy
2. Zamówił w Juracie placki ziemniaczane. Kwota z paragonu wprawiła go w osłupienie

Jest decyzja w sprawie pozwu PiS w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu odnośnie jego wypowiedzi. Sąd oddalił wniosek. Poseł KO Cezary Tomczyk nie krył radości. "Z największą przyjemnością chcę ogłosić. Wygraliśmy z PiS w sądzie!!! Kłamstwo przegrało. Prawda zwyciężyła. Najwyższa pora, żeby PiS przeprosił i zajął się problemem, a nie pozwami" - napisał na Twitterze Tomczyk. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew w trybie wyborczym sztabu Andrzeja Dudy przeciwko Trzaskowskiemu.

PiS nie zgadza się z decyzją sądu i zapowiada apelację w tej sprawie. - Oczywiście jesteśmy troszkę zaskoczeni, ale też nie do końca. Natomiast nie zgadzamy się z tym orzeczeniem i w dniu jutrzejszym zostanie złożona apelacja do Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. tego orzeczenia - powiedział na konferencji prasowej poseł PiS Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik wyborczy komitetu prezydenta Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka oddaje za kupione towary. Pół ceny do twojej kieszeni, warunki łatwo spełnić może każdy
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przykre sceny w "Wiadomościach" TVP. Porównanie do wirusa
  4. Ksiądz wysyłał ministrantom jednoznaczne SMS-y, zadawał obsceniczne pytania. Przeniesiono go na inną parafię
  5. Mężczyzna natrafił na psa w niewyobrażalnym stanie. Poszukuje bandyty, który pozostawił go na pewną śmierć
  6. Zalane miasta i szpitale. Ostatnia noc w Polsce okazała się wyjątkowo katastroficzna, ponad 1,6 tys. interwencji

Źródło: WP