wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

PiS w końcu pozwał Rafała Trzaskowskiego. W jakim celu i po co zagrywki tego typu?

23 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

PiS pozwał Rafała Trzaskowskiego, jednak sąd uchylił się od tego wniosku. Chodzi o pozew komitetu Andrzeja Dudy przeciwko kandydatowi na prezydenta z ramienia KO. Zażądano w nim od Trzaskowskiego sprostowania pewnej wypowiedzi. Poszło o słowa polityka KO

Pozew komitetu Andrzeja Dudy przeciwko Rafałowi Trzaskowskiego został nieprawomocnie oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Kandydat na prezydenta z ramienia KO nie musi sprostować swojej wypowiedzi o "milionie osób" tracących pracę.

PiS pozwał Rafała Trzaskowskiego. Sąd uchylił się od tego wniosku

PiS nie chce dać za wygraną. Chodzi o słowa, jakie padły z ust Rafała Trzaskowskiego podczas spotkania z wyborcami 14 czerwca we Wrocławiu. - Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? - pytał w trakcie wiecu wyborczego.

Sztab Andrzeja Dudy, nie zgadzając się z tym stwierdzeniem, zażądał sprostowania o treści: "Ja niżej podpisany Rafał Trzaskowski oświadczam, że podczas spotkania na Rynku we Wrocławiu z wyborcami, rozpowszechniłem nieprawdziwą informację, jakoby w ostatnim czasie w Polsce prawie milion osób straciło pracę".

Jest decyzja w sprawie pozwu PiS w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu odnośnie jego wypowiedzi. Sąd oddalił wniosek. Poseł KO Cezary Tomczyk nie krył radości. "Z największą przyjemnością chcę ogłosić. Wygraliśmy z PiS w sądzie!!! Kłamstwo przegrało. Prawda zwyciężyła. Najwyższa pora, żeby PiS przeprosił i zajął się problemem, a nie pozwami" - napisał na Twitterze Tomczyk. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew w trybie wyborczym sztabu Andrzeja Dudy przeciwko Trzaskowskiemu.

PiS nie zgadza się z decyzją sądu i zapowiada apelację w tej sprawie. - Oczywiście jesteśmy troszkę zaskoczeni, ale też nie do końca. Natomiast nie zgadzamy się z tym orzeczeniem i w dniu jutrzejszym zostanie złożona apelacja do Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. tego orzeczenia - powiedział na konferencji prasowej poseł PiS Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik wyborczy komitetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >