PiS pozwało Rafała Trzaskowskiego. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Czerwca 2020

PiS nagle pozywa w trybie wyborczym Rafała Trzaskowskiego. O co chodzi?

PiS wystosowało pilny pozew przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Całe przedsięwzięcie prowadzone jest w tak zwanym trybie wyborczym. Oznacza to, że w ciągu 24 godzin sąd powinien rozpatrzyć przedstawiony wniosek. O całej sprawie informuje członek sztabu Andrzeja Dudy, Krzysztof Sobolewski.

Kampania wyborcza wywołuje coraz większe emocje wśród kandydatów na urząd prezydenta Polski. Przypomnijmy, że już za 9 dni będziemy mogli udać się do urn, aby wyłonić głowę państwa na następną kadencję. Niepewne badania opinii publicznej stają się powodem wielu konfliktów. Politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili pójść do sądu z przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej. Ich zdaniem Rafał Trzaskowski przedstawił wiele kłamstw podczas prowadzenia działań kampanijnych.

Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamyKsiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamyCzytaj dalej

PiS zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim w sądzie

Krzysztof Sobolewski poinformował media o przygotowanym pozwie. W trybie wyborczym domaga się on sprostowania niektórych wypowiedzi polityka Platformy Obywatelskiej. - Przed chwilą złożyliśmy w imieniu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi na prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu za jedno z kilku kłamstw, które udało mu się powiedzieć w kampanii wyborczej - wyjaśnił Krzysztof Sobolewski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uwaga, można zapłacić astronomiczne kary. Mieszkańcy Śląska już tego doświadczyli, dotyczy każdego
2. Jest oficjalna decyzja, znoszą limit. Już od lipca w Polsce

PiS otrzyma odpowiedź ze strony wymiaru sprawiedliwości w ciągu 24 godzin. Od decyzji sądu będzie można złożyć odwołanie. - Dokładnie w tej chwili nie będę mówił, za które, ponieważ nie chcę ułatwiać pracy sztabowi Trzaskowskiego - tłumaczył Sobolewski. Dodał jednak, że chodzi o wystąpienie prezydenta Warszawy podczas jednego z wieców wyborczych. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończym
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka