PiS i Koalicję Obywatelską dzieli już tylko kilka punktów procentowych.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Czerwca 2020

Preferencje Polek i Polaków zupełnie się zmieniły. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

PiS do niedawna zdawało się cieszyć niczym niezachwianą sympatią ogromnej części społeczeństwa, a niektóre sondaże mówiły o ponad 50-procentowym poparciu dla partii rządzącej. Najnowsze badanie KANTAR pokazuje, że przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad resztą stawki znacznie zmalała. PiS i Koalicję Obywatelską dzieli już tylko kilka punktów procentowych.

Z przytaczanego przez Radio ZET sondażu KANTAR wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, stawce nadal przewodziłoby Prawo i Sprawiedliwość. PiS nie ma jednak zbyt wielu powodów do zadowolenia. Chęć zagłosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego wskazało 36 procent respondentów. To widoczny spadek w porównaniu do większości poprzednich badań.

Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice z tamtych czasówWcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice z tamtych czasówCzytaj dalej

PiS bez większości w Sejmie?

Ponieważ wybory parlamentarne mają charakter proporcjonalny, PiS mógłby utracić kluczową większość w Sejmie. Wejście Rafała Trzaskowskiego do wyścigu prezydenckiego, jak się zdaje, przetasowało układ sił na polskiej scenie politycznej. Tuż za Prawem i Sprawiedliwością z wynikiem 29 procent poparcia uplasowała się Koalicja Obywatelska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramatyczne wiadomości z lubelskiego. Pod gruzami mogą być uwięzieni ludzie, doszło do wybuchu
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia 

Z badania wynika, że na 10-procentowe poparcie mogłaby z kolei liczyć Konfederacja. Niewiele mniej, bo 9 procent uczestników sondażu wskazało Lewicę, złożoną z SLD, Wiosny oraz partii Razem.

Stawkę zamyka PSL. Oddanie głosu na Polskie Stronnictwo Ludowe zadeklarowało 5 procent respondentów. Jak wskazuje Radiozet.pl, 11 proc. pytanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. 1 proc. chciałoby zagłosować na formację niewymienioną w sondażu. Sondaż telefoniczny przeprowadzono 8 czerwca na próbie tysiąca Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródła: Radiozet.pl