wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dlaczego prezes PiS ma największe poparcie na wsi? Nagranie ujawnia prawdę

2 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

PiS króluje na polskiej prowincji. Z danych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 55 proc. poparcia wśród mieszkańców polskich wsi. To nie koniec. W niektórych miejscowościach wyborcami partii rządzącej jest przeszło

"Przystanek: Polska" to najnowszy projekt Onetu dotyczący "ludzi, których nie widać z Warszawy". Program ma na celu zanalizowanie przyczyn niezwykle wysokiego poparcia, jakim na polskiej prowincji cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Autorzy nie pozostawiają wątpliwości: droga do sukcesu PiS wiodła przez małe miejscowości.

Pierwszym przystankiem jest Zbuczyn, niewielka miejscowość położona na wschodzie Mazowsza. Niekwestionowanym bohaterem dla miejscowej ludności jest Jarosław Kaczyński. "W którą stronę pójdzie Polska?" pytał prezes PiS. Naród odpowiedział.

Jeden z mieszkańców wsi uraczył reporterów wierszem powstałym na cześć partii rządzącej. Pozwolimy sobie przytoczyć jedynie jego fragment:

"Niechaj każda polska dusza, która wierzy w Chrystusa,niech na PiS zagłosuje, tak jak wiara nakazuje".

"Jeszcze trochę, to już w ogóle Polski by nie było. A teraz wszystko odzyskujemy po kolei", mówi inny z mieszkańców Zbuczyna. 

PiS jako świętość

Kolejnym przystankiem są Przytuły, niewielka miejscowość na Podlasiu. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Prawo i Sprawiedliwość zdobywa tam bowiem zwykle ok. 90 proc głosów.

Autor materiału wspomina, że Przytuły to jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce, wobec czego trudno uniknąć pytań o zagwarantowane przez PiS 500 plus i jego wpływ na preferencje polityczny miejscowych.

Pan Krzysztof, rolnik z Przytułów ocenia, że za sukcesem Pis-u stoi właśnie program 500 plus oraz konserwatywne wartości wyznawane przez partię. "Programy z Unii to każda ekipa miała", mówi.

Wójt Przytułów ocenia, że programy społeczne zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość znacząco wpłynęły na jakość życia w całej gminie, a sytuacja od dawna nie była tak dobra. Jego zdaniem jednym z wyznaczników poprawy jakości życia mieszkańców gminy jest wzrost liczby odpadów komunalnych. Zdaniem wójta świadczy on o wzroście konsumpcji.

Co ciekawe, na PiS nie głosuje sołtys Przytułów. Zaznacza jednak, że większość mieszkańców nie dopuszcza do siebie innej wersji rzeczywistości niż ta prezentowana w telewizji publicznej. "Tutaj Prawo i Sprawiedliwość to jest świętość. Dla wszystkich niegodziwości znajdą wytłumaczenie", mówi dziennikarzom Onetu.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >