Piotr Stelmach poinformował słuchaczy o odejściu z radiowej Trójki. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Maja 2020

Piotr Stelmach po 23 lat opuszcza antenę Trójki. Stało się, słuchacze załamani

Piotr Stelmach postanowił solidarnie ze swoimi współpracownikami odejść z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Stanowi to kolejny protest radiowców przeciwko cenzurze. To właśnie ona jest głównym zarzutem kierowanym w stronę dyrekcji publicznego medium. Co wydarzyło się tym razem?

Od 2015 roku nie brakuje doniesień o sytuacji, jaka ma miejsce w publicznym radiu. Od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w stronę w medium non-stop padają mocne zarzuty. Dotyczą one stronniczości, jaką zdaniem części radiowców kierują się ich przełożeni. Odejście Wojciecha Manna nie było ostatnim, wstrząsającym dla słuchaczy Trójki wydarzeniem. Głosowanie w sprawie najnowszej listy przebojów przelało czarę goryczy zarówno sympatyków, jak i pracowników stacji.

B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećB. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećCzytaj dalej

Piotr Stelmach opuścił radiową Trójkę

Niepokojące doniesienia o ocenzurowaniu utworu Kazika Staszewskiego poruszyły opinię publiczną. Zdaniem władz Polskiego Radia doszło do manipulacji. Wyjaśnili, że utwór "Twój ból jest większy niż mój" powinien uplasować się na 4., a nie na pierwszym miejscu. Jednak wiadomość opublikowana przez byłego dyrektora działu muzycznego podważyła wiarygodność medium. Tomasz Kowalczewski prosi w niej o nie puszczanie na antenie pewnej piosenki. Wydarzenia te wywołały istną falę zwolnień. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Kolejnym byłym już pracownikiem Polskiego Radia jest Piotr Stelmach. - To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą - wyjaśnia radiowiec po 23 latach pracy na rzecz medium. O swojej decyzji poinformował słuchaczy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak sam wskazuje, miejsce to bez względu na wszystko będzie jego domem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasiłek "2500+" już niedługo? Skorzystają setki tysiące Polaków
  2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
  6. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce

Źródło: [Facebook/ Piotr Stelmach]