Uznana piosenkarka Miley Cyrus odniosła się do trwających w Polsce protestów.. Wikimedia Commons/Julia Stavale
Źródło: Wikimedia Commons/Julia Stavale
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Października 2020

Popularna amerykańska piosenkarka Miley Cyrus stanęła w obronie polskich kobiet. Nagłośniła sytuację w internecie, wstyd na cały świat

Uznana piosenkarka Miley Cyrus odniosła się do trwających w Polsce protestów, które rozpoczęły się po decyzji Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającej przepisy aborcyjne. Za pośrednictwem Instagrama wokalistka udostępniła wpis swojej fundacji, dołączając do grona gwiazd, które skomentowały trwające manifestacje.

Trwają protesty wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu stoi w sprzeczności z polską konstytucją.

Manifestacje związane z wyrokiem TK, który swój początek wziął we wniosku części posłów Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz PSL, trwają nieprzerwanie od minionego czwartku. Sprawę szeroko komentowały już uznane zagraniczne media. Do grona oburzonych zaostrzeniem przepisów aborcyjnych w Polsce dołączyli też celebryci.

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

Amerykańska piosenkarka komentuje wyrok TK

Sytuację w naszym kraju opisała m.in. fundacja Miley Cyrus. Serwis Plejada.pl zwraca uwagę, że organizacja Happy Hippie Foundation skupia się przede wszystkim na walce z niesprawiedliwością na całym świecie, koncentrując swe działania wokół bezdomności oraz praw osób LGBTQ.

Za pośrednictwem Instagrama fundacja opublikowała wpis, w którym przedstawiono szczegóły wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej. Post udostępniła kolejno wspomniana wokalistka.

"Trybunał Konstytucyjny w Polsce orzekł w czwartek, 22 października, że aborcje z powodu wad płodu naruszają konstytucję kraju, skutecznie wprowadzając niemal jej całkowity zakaz w kraju, który już posiadał jedne z najsurowszych praw dotyczących aborcji w Europie", czytamy na grafice udostępnionej przez Happy Hippie Foundation.

Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. "Dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał"Czytaj dalej

I dalej: "W orzeczeniu prezes Trybunału Julia Przyłębska stwierdziła, że dopuszczenie aborcji w przypadku nieprawidłowości płodu zalegalizowało »praktyki eugeniczne wobec nienarodzonego dziecka, a tym samym zaprzecza poszanowaniu i ochronie godności ludzkiej«".

DZISIAJ GRZEJE: 1.Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Czy protestującym wolno przeklinać? Kuriozalny spór przykrywa poważną sprawę (OPINIA)

W opisie zdjęcia udostępnionego za instagramowym profilem "Cielesne" czytamy z kolei: "Tysiące osób maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w minionym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju. Wybierz organizacje, które możesz wesprzeć i dowiedz się więcej o orzeczeniu, klikając w link w bio".

Wpis fundacji Miley Cyrus.

Wpis w swojej relacji udostępniła z kolei wspomniana Miley Cyrus. Warto zaznaczyć, że na Instagramie amerykańską wokalistkę obserwuje 116 mln osób.

Wpis Miley Cyrus.

Wspomniany portal zwraca uwagę, że poprzednio do zaostrzenia przepisów aborcyjnych w Polsce odniosła się również m.in. Zara Larsson. Piosenkarka opublikowała nagranie, na którym wskazywała, że każda kobieta powinna mieć możliwość wolnego wyboru.

"Nic nie sprawia, że dostaję większe ciarki, niż czytanie o ograniczeniach aborcji na całym świecie. To jest fundamentalne prawo każdej kobiety, by decydować o swoim ciele i o tym, czy chce być w ciąży. Do osób, które mówią, że dbają o nienarodzone dzieci. Nie. Po prostu nie dbacie o życie kobiet. Statystyki pokazują, że w państwach, gdzie aborcja jest nielegalna, nie zmniejsza się liczba zabiegów. Zabiegi te stają się po prostu mniej bezpieczne. Jeżeli kobieta nie chce być w ciąży, zrobi wszystko, by tak nie było. Jednak nie może iść do szpitala i skorzystać z pomocy lekarzy. Musi zrobić to gdzieś indziej i przez to ryzykuje swoim życiem", mówiła, cytowana przez "Plejadę".

źródło: Instagram / Plejada

TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TKTVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TKCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  2. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający