Pies i kot mają fundowane przez właścicielkę domowe SPA. Luksus czy dramat zwierząt?. youtube.com/emmamassingale
Źródło: youtube.com/emmamassingale
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Stycznia 2020

Twierdzi, że sprawia swoim zwierzętom przyjemność. Zdaniem większości fanów, zwyczajnie je krzywdzi

Pies, kot i inne zwierzęta mają fundowane przez swoją właścicielkę, mieszkankę miasta Holsworthy w Wielkiej Brytanii, domowe SPA i wykonywane przez nią liczne zabiegi "relaksacyjno-upiększające". Polegają one m.in. na robieniu manicure czy maseczek i kładzeniu przy tym plastrów ogórka na oczy. Jednak czy aby na pewno podoba im się to i czują się z tego powodu szczęśliwe? Jest to bardziej luksus czy może dramat zwierząt?

W zabiegi, jakie wykonuje Emma Massingale swoim zwierzętom, takim jak pies, kot, kucyk i świnka, wliczają się m.in. maseczki z zastosowaniem plastrów ogórka kładzionych na oczy, piłowanie pazurków i masaże gorącymi kamieniami - brzmi jak żart, prawda? Niestety to dzieje się naprawdę. Pytanie tylko, jak czują się z tym zwierzęta. Czy aby na pewno są szczęśliwe i zadowolone?

Pies, kot i inne zwierzęta mają wykonywane zabiegi przez właścicielkę. Domowe SPA - luksus czy dramat zwierząt?

Pewna brytyjka, Emma Massingale, która jest także trenerką koni, znalazła jeszcze inne, bardziej nietypowe hobby. Kobieta prowadzi bowiem kanał na YouTubie, gdzie wrzuca filmiki ukazujące m.in. zabiegi spa i inne atrakcje, jakie funduje swoim zwierzakom. Kanał cieszy się sporym powodzeniem, obserwuje go ponad 66 tysięcy użytkowników. Wśród zachwytów i pochlebstw, są też głosy krytyki. Emma zaś nie widzi w tym nic złego i mówi, że swoje zwierzęta traktuje jako najfajniejszych "kolesi na świecie". Dodaje też, że "rozśmieszają ją każdego dnia", więc postanowiła zacząć nagrywać filmki z ich udziałem i to w bardzo nietypowy sposób.

"Moje kochane zwierzaki dostają zasłużoną rozpieszczającą sesję!" - napisała podekscytowana Emma, zapowiadając swój najnowszy filmik. Wystąpiły w nim kot, jamnik, koń miniaturowy, a także mała świnka. Kobieta zafundowała swoim zwierzętom "wyjątkowe" zabiegi spa. Na nagraniu można zauważyć, że zwierzęta są niemal w bezruchu i nie wyglądają na specjalnie zadowolone i szczęśliwe. Niektóre z nich, jak np. pies, mają na pyszczkach maseczki, a na oczach położone plastry ogórka, co może wydawać się zabawne i urocze, jednak czy tak samo uważają te zwierzęta? Mina kota, który ma przeprowadzany zabieg piłowania pazurków, też raczej mówi sama za siebie.

Właścicielka zwierząt i autorka tych nagrań w jednym z wywiadów opowiedziała, dlaczego zdecydowała się na coś takiego i skąd taki pomysł. - Zima i tak jest dość przygnębiająca. Pomyślałam - dlaczego nie dać im odrobiny przyjemności. Wszystkim się podobało - powiedziała Emma. Dodała przy tym, że "zwierzęta są przyzwyczajone" do tego typu zabiegów, ponieważ mają z nimi styczność od maleńkości, a ona zna się na rzeczy i raczej nie widzi w tym nic złego, a wręcz przeciwnie.

A Wy co o tym sądzicie?

youtube.com/emmamassingale

youtube.com/emmamassingale