wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chciał zaadoptować psa, jednak zwierzę nie chciało opuścić przyjaciela. Poruszająca historia, w którą ciężko uwierzyć, ale wydarzyła się naprawdę

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pies miał zostać zabrany z amerykańskiego schroniska przez swojego nowego właściciela. Dla czworonoga oznaczało to też pożegnanie swojego przyjaciela, chihuahua. Zwierzęta były ze sobą tak zżyte, że płakały podczas rozstania. Poruszony mężczyzna nagle pod

Zwierzęta są jednymi z najlepszych kompanów człowieka. Nie każdy jednak traktuje je z odpowiednią troską. Wiele osób podchodzi do nich, jak do prezentów, które przekazuje się pociechom na święta, a oddaje do schronisk, gdy się znudzą. Porzucane są też psy i koty, które stanowią większe wyzwanie dla opiekununa niż przeciętne zwierzę. 6 lat temu Media społecznościowe obiegła historia pit bulla, Merrilla. Schorowany i zabiedzony trafił do jednego ze schronisk, gdzie poznał chihuahua imieniem Taco.

Pies nie chciał opuścić schroniska bez swojego przyjaciela

Merrill i Taco od razu nawiązali między sobą nić porozumienia. Psiaki poznały się w najcięższych chwilach. Przez długi czas jadły z jednej miski i dzieliły wspólny kocyk. Szczególnie ciekawe są różnice między zwierzętami. Merrill jest o wiele większy od swojego przyjaciela. Podczas swojego pobytu w schronisku obaj wspierali się tak, jak tylko mogli. Pewnego dnia Merrilla odwiedził mężczyzna zainteresowany adopcją. Szybko zwrócił uwagę na uroczego pit pulla. Nie trzeba było go długo namawiać na przygarnięcie czworonoga. Problem powstał, gdy ten miał opuścić swojego kompana, chihuahua.

Merrill nie pozwolił swojemu nowemu opiekunowi na opuszczenie przytułku dla zwierząt bez jego przyjaciela. Wolontariusze opisujący zdarzenie w mediach społecznościowych wyjaśnili, że pociechy zaczęły wyć w ramach sprzeciwu. Widok płaczących czworonogów wyraźnie przejął osobę chętną do adopcji. Mężczyzna nie miał innego wyboru niż przyjąć pod swój dach również małego Taco. Wykazał się w ten sposób dobrocią swojego serca. Nie wymusił rozłąki na psiakach. Zabrał oba do swojego mieszkania. 

Pies dzięki stanowczej reakcji zapewnił nowy dom nie tylko dla siebie. Schronienie i opiekę otrzymał też jego przyjaciel Taco. Historia z 2014 rok co jakiś czas powraca do mediów społecznościowych. Trudno uwierzyć, że między czworonogami potrafi wytworzyć się tak zażyła relacja. Zwierzęta otrzymały szansę na drugie, nowe życie, które mogą spędzić wspólnie. 

Źródło: [Facebook/Rocket Dog Rescue]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >