Pies wraz z nowo narodzonymi szczeniakami został uratowany przez inspektorów.. ratujemyzwierzaki.pl/urodzilanabetonie
Źródło: ratujemyzwierzaki.pl/urodzilanabetonie
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lipca 2020

Zostawili ciężarną suczkę i wyjechali na wakacje. Inspektorzy zastali w piwnicy zatrważający widok, teraz potrzebna jest pomoc

Pies, który mimo zaawansowanej ciąży pozostawiony był bez dostępu do jedzenia i wody, został odebrany właścicielom przez przedstawicieli Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zagłodzoną suczkę wraz ze szczeniakami inspektorzy zastali w skandalicznych wprost warunkach. Zostawiona samej sobie suczka rodziła na betonie.

Szczegóły oburzającej sytuacji, do której doszło w Pilawie Dolnej, przytacza Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Jak czytamy, zajmującą się ciężarnym psem rodzina jak gdyby nigdy nic porzuciła zwierzę i wyjechała na wakacje do Wrocławia. Pozostawiona bez dostępu do jedzenia oraz wody pitnej suczka zmuszona była rodzić na betonie.

Jacek Kurski przerwał milczenie. Nawiązał do TVP i powiedział kilka słów o wyborach, których nikt się nie spodziewałJacek Kurski przerwał milczenie. Nawiązał do TVP i powiedział kilka słów o wyborach, których nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Pies uratowany przez inspektorów

"Wrzucona ze swoimi dziećmi do szopy - jak zwykły śmieć", tak sytuację opisują przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Inspektorzy poinformowali ponadto, że właściciele zwierzęcia, Danuta S. wraz z synem, trzymali je w skandalicznych warunkach, we wszechogarniającym brudzie i kurzu, w miejscu, w którym walały się cegły oraz kawałki drewna.

Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki BoskiejDokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki BoskiejCzytaj dalej

"W czwartek rodzinka porzuciła zwierzęta i wyjechała do Wrocławia. Zostawili psiaki bez jedzenia i wody na kilka dni. Suczka urodziła na betonie. Jest wychudzona, ma przerośnięte pazury i zapalenie listwy mlecznej", czytamy w opisie zbiórki prowadzonej za pośrednictwem serwisu Ratujemyzwierzaki.pl. Przedstawiciele Inspektoratu uruchomili bowiem zbiórkę, która ma na celu pomoc trzymanych w uwłaczających ich godności warunkach zwierzętom.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

Psy trafić muszą na leczenie. "Bardzo prosimy Was o wsparcie leczenia i procesu rekonwalescencji psiej ferajny! Prócz leczenia musimy odrobaczyć i zaszczepić zwierzaki, a także poddać je zabiegom kastracji", apelują inspektorzy. Osoby chcące wspomóc zwierzaki mogą dokonać wpłat, klikając na ten LINK. Nadal konieczne jest zebranie przeszło tysiąca złotych. Darowizny na ich rzecz przekazać można również poprzez przelew tradycyjny, dokonując na nr konta 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761, w tytule wpisując hasło "psia rodzina".

Przedstawiciele organizacji zaznaczają, że dokonają wszelkich starań, by pozostawić przed sądem właściciele zwierząt. Za zaniedbanie psów grozi im nawet do trzech lat pozbawienia wolności. O sprawie za pośrednictwem Twittera donosił również Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński, apelując o pomoc dla skrzywdzonych czworonogów.

Suczka zmuszona była rodzić na betonie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl / Twitter/Konrad Kuźmiński

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!