wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zostawili ciężarną suczkę i wyjechali na wakacje. Inspektorzy zastali w piwnicy zatrważający widok, teraz potrzebna jest pomoc

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies, który mimo zaawansowanej ciąży pozostawiony był bez dostępu do jedzenia i wody, został odebrany właścicielom przez przedstawicieli Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zagłodzoną suczkę wraz ze szczeniakami inspektorzy zastali w skan

Szczegóły oburzającej sytuacji, do której doszło w Pilawie Dolnej, przytacza Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Jak czytamy, zajmującą się ciężarnym psem rodzina jak gdyby nigdy nic porzuciła zwierzę i wyjechała na wakacje do Wrocławia. Pozostawiona bez dostępu do jedzenia oraz wody pitnej suczka zmuszona była rodzić na betonie.

Pies uratowany przez inspektorów

"Wrzucona ze swoimi dziećmi do szopy - jak zwykły śmieć", tak sytuację opisują przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Inspektorzy poinformowali ponadto, że właściciele zwierzęcia, Danuta S. wraz z synem, trzymali je w skandalicznych warunkach, we wszechogarniającym brudzie i kurzu, w miejscu, w którym walały się cegły oraz kawałki drewna.

"W czwartek rodzinka porzuciła zwierzęta i wyjechała do Wrocławia. Zostawili psiaki bez jedzenia i wody na kilka dni. Suczka urodziła na betonie. Jest wychudzona, ma przerośnięte pazury i zapalenie listwy mlecznej", czytamy w opisie zbiórki prowadzonej za pośrednictwem serwisu Ratujemyzwierzaki.pl. Przedstawiciele Inspektoratu uruchomili bowiem zbiórkę, która ma na celu pomoc trzymanych w uwłaczających ich godności warunkach zwierzętom.

Psy trafić muszą na leczenie. "Bardzo prosimy Was o wsparcie leczenia i procesu rekonwalescencji psiej ferajny! Prócz leczenia musimy odrobaczyć i zaszczepić zwierzaki, a także poddać je zabiegom kastracji", apelują inspektorzy. Osoby chcące wspomóc zwierzaki mogą dokonać wpłat, klikając na ten LINK. Nadal konieczne jest zebranie przeszło tysiąca złotych. Darowizny na ich rzecz przekazać można również poprzez przelew tradycyjny, dokonując na nr konta 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761, w tytule wpisując hasło "psia rodzina".

Przedstawiciele organizacji zaznaczają, że dokonają wszelkich starań, by pozostawić przed sądem właściciele zwierząt. Za zaniedbanie psów grozi im nawet do trzech lat pozbawienia wolności. O sprawie za pośrednictwem Twittera donosił również Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński, apelując o pomoc dla skrzywdzonych czworonogów.

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl / Twitter/Konrad Kuźmiński

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >