Pies pomaga w walce z epidemią. facebook.com/Susan RayŹródło: facebook.com/Susan Ray
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Marca 2020

Bohater ma cztery łapy. Lekarze wiele mu zawdzięczają w czasie epidemii, niezwykły pies

Pies imieniem Wynn z Denver w stanie Kolorado pomaga przedstawicielom służby zdrowia w walce z epidemią. Zwierzę zapewnia komfort pracownikom szpitalnego oddziału ratunkowego. "Bohaterowie przybierają różne kształty".

Bohater może objawić się nawet w najbardziej nieoczekiwanym stworzeniu. Ten ma niespełna rok, cztery łapy i jasną sierść. Czworonóg o imieniu Wynn wspomaga ratowników znajdujących się na pierwszej linii w walce z wirusem z Wuhan. Zwierzę zapewnia chwilę wytchnienia do pracujących dzień i noc członkom oddziału ratunkowego.

Jak podaje CNN, Wynn jest doskonale znany miejscowym medykom. Należy bowiem do pracującej w placówce lekarki ratownictwa medycznego, Susan Ray, i od małego spędza czas w szpitalu w Denver.

Pierwsi ozdrowieńcy z wirusa na Podkarpaciu. Właśnie opuścili szpitalPierwsi ozdrowieńcy z wirusa na Podkarpaciu. Właśnie opuścili szpitalCzytaj dalej

Pies pomaga ratownikom

Ryan na co dzień ratuje życia zakażonych pacjentów, których w Stanach Zjednoczonych przybywa w błyskawicznym tempie. Chwila wytchnienia u boku zwierzęcia jest nie do przecenienia.

Wynn pomaga ratownikom

DZISIAJ GRZEJE: 1. W zakażonych wirusem seniorów rzucano kamieniami i nie tylko. Niewyobrażalnie tragiczne doniesienia z hiszpańskiej Andaluzji
2. Tragedia na Mazowszu. Młoda matka opiekowała się dziećmi. 3-latek oddalił się, wpadł do stawu. Nie żyje

"Widzimy i słyszymy rzeczy, które mają na nas ogromny wpływ", przekonuje ratowniczka. "Wtedy właśnie na scenę wkracza pies. Jego obecność i możliwość zabawy z nim sprawia, że na moment wracamy na ziemię", dodaje.

Właścicielka Wynna trenowała go, odkąd miał 8 tygodni. Do dziś regularnie zabiera go do szpitala. "Czas spędzony z Wynnem to najbardziej promienny czas naszego dnia".

Wynn pomaga ratownikom

Wynn pomaga ratownikom

Wynn przebywa w specjalnym pomieszczeniu z przygaszonymi światłami i łagodną, medytacyjną muzyką. Obecność czworonoga działa terapeutycznie na wycieńczonych medyków.

Dodajmy, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych staje się coraz bardziej dramatyczna. Liczba zakażonych zbliża się tam do 90 tys. Pod tym względem sytuacja jest gorsza niż w Chinach i we Włoszech.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubu
  2. Zrobisz przelew i zapłacisz karę. Na tych, którzy nie dostosują się do przepisów czekają groźne konsekwencje
  3. Sanepid pilnie poszukuje wiernych. Ksiądz mógł zarazić ludzi z trzech parafii
  4. Sanepid pokazał, jak teraz wygląda ich praca w laboratorium. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Jarek Jakimowicz doszukuje się światowego spisku? "Złamie się nam psyche a później..."
  6. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły

Źródło: CNN