wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Celowo i z impetem wjechał w psa. Nie wiedział, że jest nagrywany

25 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies został celowo potrącony przez młodego mężczyznę na drodze w Biertowicach. Zirytowany znajdującym się na jezdni czworonogiem 24-latek przyspieszył, po czym potrącił zwierzę terenowym samochodem. Zajście na całe szczęście zarejestrowały kamery monitori

"Na jednej z internetowych grup oficer prasowy myślenickiej komendy natrafił na anonimową relację świadka zdarzenia drogowego", czytamy w oficjalnym komunikacie Małopolskiej Policji. Wspomniany świadek twierdził, że widział moment potrącenia psa przez kierowcę terenowego samochodu. Z relacji wynikało, że zachowanie prowadzącego pojazd mężczyzny wskazywało na to, że zrobił to celowo.

Pies przeżył wypadek

Przyjąwszy zgłoszenie, funkcjonariusze przystąpili do poszukiwania zarówno świadków zdarzenia, jak i potrąconego zwierzaka. Jak zapewniają przedstawiciele policji, jeszcze tego samego dnia mundurowym udało się zdobyć nagranie z monitoringu, które potwierdzało, że pies został uderzony celowo.

Po kilku dniach wzmożonej pracy śledczym udało się namierzyć kierowcę. 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego został zatrzymany 24 czerwca. Młody mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. "Usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami, a prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru", informuje Małopolska Policja.

Przypomnijmy, że za wspomniane znęcanie nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności 100 tysięcy złotych grzywny. W przypadku ustalenia, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, sąd może zwiększyć karę do pięciu lat więzienia.

Dodajmy, że pies został już odnaleziony. Czworonoga udało się uratować i trafił doswoich właścicieli. Nagranie odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >