Pies został celowo potrącony przez młodego mężczyznę.. malopolska.policja.gov.pŹródło: malopolska.policja.gov.p
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Czerwca 2020

Celowo i z impetem wjechał w psa. Nie wiedział, że jest nagrywany

Pies został celowo potrącony przez młodego mężczyznę na drodze w Biertowicach. Zirytowany znajdującym się na jezdni czworonogiem 24-latek przyspieszył, po czym potrącił zwierzę terenowym samochodem. Zajście na całe szczęście zarejestrowały kamery monitoringu. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

"Na jednej z internetowych grup oficer prasowy myślenickiej komendy natrafił na anonimową relację świadka zdarzenia drogowego", czytamy w oficjalnym komunikacie Małopolskiej Policji. Wspomniany świadek twierdził, że widział moment potrącenia psa przez kierowcę terenowego samochodu. Z relacji wynikało, że zachowanie prowadzącego pojazd mężczyzny wskazywało na to, że zrobił to celowo.

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję po tragicznym wypadku autobusu w Warszawie. Ważne informacje z samego miejsca zdarzeniaRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję po tragicznym wypadku autobusu w Warszawie. Ważne informacje z samego miejsca zdarzeniaCzytaj dalej

Pies przeżył wypadek

Przyjąwszy zgłoszenie, funkcjonariusze przystąpili do poszukiwania zarówno świadków zdarzenia, jak i potrąconego zwierzaka. Jak zapewniają przedstawiciele policji, jeszcze tego samego dnia mundurowym udało się zdobyć nagranie z monitoringu, które potwierdzało, że pies został uderzony celowo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową
2. Zakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w Rewalu

Po kilku dniach wzmożonej pracy śledczym udało się namierzyć kierowcę. 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego został zatrzymany 24 czerwca. Młody mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. "Usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami, a prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru", informuje Małopolska Policja.

Przypomnijmy, że za wspomniane znęcanie nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności 100 tysięcy złotych grzywny. W przypadku ustalenia, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, sąd może zwiększyć karę do pięciu lat więzienia.

Dodajmy, że pies został już odnaleziony. Czworonoga udało się uratować i trafił doswoich właścicieli. Nagranie odnaleźć można pod tym LINKIEM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: malopolska.policja.gov.pl