wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Okropna moda, internauci krzywdzą zwierzęta dla zabawy. Psy płaczą na filmach, a właściciele mają ubaw

21 Września 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Pies powinien być najlepszym przyjaciele człowieka, jednak mimo iż zwierzaki oddają nam całe swoje serca, to one same nie zawsze mogą liczyć na to samo z naszej strony. W sieci pojawiła się seria filmików, gdzie właściciele zwyczajnie krzywdzą swoj

Pies to prawdopodbnie najpopularniejsze ze zwierząt domowych na całym świecie. Praktycznie każdy posiada, lub posiadał, czworonożnego przyjaciela. Bez względu na to czy jest rasowy czy kundel, należy mu się bezwględny szacunek. Wszystkie osoby, które decydują się na przygarnięcie zwierzaka pod swój dach powinny pamiętać, iż zobowiązują się do zapewnienia mu bezpieczeństwa. Niestety część właścicieli zupełnie o tym zapomina, a nagrania jakie obejrzeć można teraz w sieci wydają się to potwierdzać.

Niestety już niejeden pies, padł ofiarą okrutnego żartu ze strony swojego właściciela

Pies zapewne nie spodziewał się, że już za chwilę stanie się gwiazdą jedną z wielu filmików dostępnych na YouTube. Niestety nieodpowiedzialni właściciele za nic mając jego zdrowie czy bezpieczeństwo, postanowili wziąć udział w popularnej akcji, gdzie w zamyśle leżało zwrócienie uwagi na problem głodu wśród społeczeństwa. Internauci postanowili jednak zakipić z idei i zupełnie ją wypaczyli. Po tym jak znudziło im się nagrywanie samych siebie, uwaga wszystkich skierowała się na pupile domowe. Praktycznie każdy pies mógł w ramach rozrywki swojego właściciela, stać się gwiazdą sieci. Nie robił jednak tego dobrowolnie, dodatkowo okupione to było sporą dozą cierpienia. Kompilacja udostępnionych w sieci filmików, zebrana została przez kanał Thedamneddarkness. Filmik prezentujący okrucieństwo właścicieli obejrzało już blisko 55 tys. osób. To, co stoi za decyzją o zadaniu swojemu przyjacielowi bólu, jest zwyczajnie oburzające.

Akcja jest odpowiedzią na chińską kamapnię "Czysty talerz"

"Czysty talerz" to akcja stworzona przez chińskiego prezydenta Xina Jinpinga. Polityk reagując na dane dostarczone przez rządowe agencje, zwrócił uwagę, że wielu jego rodaków boryka się z problemem braku jedzenia. Sytuacja z głodem i niedoborem żywności jest dość ciężka na całym świecie, a Chiny nie należą do wyjątku w tej kwestii. Problem został dodatkowo zaogniony, w związku z światową pandemią koronawirusa. Wiele osób z dnia na dzień straciło pracę, a przez to środki na zapewnienie sobie niezbędnych produktów spożywczych. Niestety akcja mająca być pomocna, okazała się świetną pożywką dla internautów, którzy frazę "czysty talerz" potraktowali nader dosłownie. Na początku Chińczycy nagrywali samych siebie, w czasie pochłaniania ogromnych ilości jedzenia. To jednak im nie wystarczyło i zdecydowali na krok dalej. Niestety ucierpiał na tym niejeden pies.

Pies jedzący papryczkę czy słodycze stały się codziennością chińskiego internetu

Na nagraniu opublikowanym na kanale Thedamneddarkness na YouTubie widać, że pies ma na siłę wicskane do pyska ostre papryczki chili. Inny czworonóg zmuszany jest do jedzenia ogromnej ilości jedzenia. Jeden z nich dosłownie roni łzy pochłaniając kolejne porcje jedzenia. Chińczycy wpadli również na pomysł nagrania, jak pies zmuszany jest do zjedzenia strzelających cukierków. Wszystkie te rzeczy mogą okazać się dla pupili wyjątkowo niebezpieczne, a nawet zabójcze. Niebezpieczna moda znalazła się pod ostrzałem, jednak część internautów nie wydaje się tym poruszona i nadal publikuje kolejne kontrowersyjne nagrania. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie i opiekunowie zdadzą sobie sprawę ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. 

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału Thedamneddarkness na YouTubie.

Źródło: AntyRadio

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >