Pies uratował życie 83-latka, który topił się w bagnie.. pomorska.policja.gov.plŹródło: pomorska.policja.gov.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Czerwca 2020

Poszukiwany na północy Polski 83-latek topił się w bagnie. Uratował go pies

Pies uratował życie 83-latka, który topił się w bagnie. Mężczyzna był poszukiwany przez kilkudziesięciu policjantów wspieranych m.in. przez strażaków ochotników z Rytla. Do poszukiwań użyto psów tropiących, dronów oraz łodzi. Odnalezienie mieszkańca niewielkiej miejscowości umożliwiło ujadanie czworonoga, z którym wybrał się on na spacer.

Informację o szczęśliwym zakończeniu poszukiwań cierpiącego na zaniki pamięci i mającego problemy z sercem 83-lata przekazali przedstawiciele pomorskiej policji. Mężczyzna wyszedł z domu w czwartek 18 czerwca. O jego zniknięciu poinformowano policjantów z Czerska. Akcja służb trwała trzy doby i była prowadzona na bardzo szeroką skalę. W Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach dla wszystkich podległych jednostek został ogłoszony alarm, czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Policji Pomorskiej.

Szpital pilnie powiadomił prokuraturę. Znany polski dziennikarz zmarł w tajemniczych i budzących wątpliwości okolicznościachSzpital pilnie powiadomił prokuraturę. Znany polski dziennikarz zmarł w tajemniczych i budzących wątpliwości okolicznościachCzytaj dalej

Pies uratował mężczyznę

W poszukiwania starszego mężczyzny zaangażowano specjalistyczny sprzęt, w tym drony, psy tropiące oraz łodzie. Podejrzewano bowiem, że zaginiony mógł utonąć. Mundurowi przeczesywali zarówna nabrzeża kanału, jak i rzeki Brdy, a działania policjantów wspomagali przedstawiciele straży pożarnej. W akcji udział wzięli mieszkańcy wsi i wolontariusze, a także specjalna grupa poszukiwawcza z Gdyni. Z komunikatu Pomorskiej Policji wynika, że 83-latka poszukiwał także paralotniarz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atak na Rafała Trzaskowskiego. Użyto butelki, niepokojące doniesienia
2. 3 osoby zginęły, są ranni. Są porażające nagrania, wszystko trafiło do internetu, smutne wiadomości z Wielkiej Brytanii

Poszukiwania 83-latka z Rytla.

Każdego dnia poszerzano zakres oszukiwań, jednak nie dawało to spodziewanych efektów. Przełomem w sprawie okazały się informacje przekazane przez mieszkańców miejscowości Błota, mówiące o wołaniu o pomoc i szczekaniu psa, które dochodziły z bagien. Po udaniu się na miejsce przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że mężczyzna ugrzązł w mokradłach i był zatopiony w wodzie prawie po samą szyję.

Obok 83-latka znajdował się ujadający pies. By dojść do mokradeł, cierpiący na zaniki pamięci mieszkaniec Rytla najprawdopodobniej musiał pójść okrężną drogą, pokonując przynajmniej kilkanaście kilometrów. Dotarcie do mężczyzny stanowiło jednak poważny problem z uwagi na fakt, że znajdował się on około 200 metrów od brzegu. Niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu.

Jak na ironię, interwencję utrudniał dodatkowo zwierzak, który poprzednio uratował swojego pana. Pies imieniem Filip chciał bronić mężczyzny i ugryzł policjanta, który usiłował dostać się do topiącego się 83-latka, wchodząc na mokradła. Czworonóg został ostatecznie uspokojony, a mundurowemu udało się wyciągnąć starszego pana z grzęzawiska. Następnie trafił on do szpitala. Filip wrócił zaś do domu, gdzie oczekuje na powrót swojego właściciela, który zadzięcza mu życie.

Poszukiwania 83-latka z Rytla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek

Źródła: pomorska.policja.gov.pl