Pies powodem interwencji policjantów w jednym z jadących to Trójmiasta pociągów.. facebook/Mayra WojciechowiczŹródło: facebook/Mayra Wojciechowicz
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Sierpnia 2020

"Przez takie sytuacje ludzie wyrzucają psy przed wakacjami". Nagrała interwencję policji w pociągu PKP

Pies – a konkretnie dwójka psów – stała się powodem interwencji policjantów w jednym z jadących to Trójmiasta pociągów. Na wezwanie konduktora na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy powołując się na regulamin mówiący, że jednej osobie towarzyszyć może wyłącznie jedno zwierzę, nakazali kobiecie wysiąść z pociągu.

Sytuację, do której doszło w pociągu zmierzającym z Warszawy do Gdańska, na Facebooku opublikowała właścicielka dwóch zwierząt, która usiłowała dostać się do Trójmiasta, jak twierdzi, do chorej na alzheimera matki. – Mam ze sobą dwa psy. A regulamin oznajmia, że na jedną osobę jest jeden pies. W związku z tym nie mogą kupić biletu i panowie właśnie wzywają policję, ponieważ jednego psa powinnam wyrzucić, żeby móc jechać – mówi pani Mayra. Po chwili na miejscu pojawiają się dwaj mundurowi.

Justyna Żyła wytacza ciężkie działa przeciwko byłemu mężowi. Justyna Żyła wytacza ciężkie działa przeciwko byłemu mężowi. "Nie jestem dumna z tego, co robię"Czytaj dalej

Pies powodem awantury w PKP

Funkcjonariusze proszą kobietę, by ta wysiadła z pociągu. Kobieta tłumaczy, że usiłuje dostać się do matki, nie może skorzystać z samochodu, a autobusy nie zabierają psów. – Posiadam dwa psy. W jaki sposób mogę się dostać do swojej chorej matki? – pyta mundurowych, dodając, że sytuacja, w której zostanie ona zmuszona do opuszczenia pociągu nie przyniesie niczego dobrego. Właścicielka psów powołuje się na częste przypadki ich porzucania w okresie wakacyjnym i – w efekcie – przepełnienia schronisk. Jako możliwy powód wskazuje podobne sytuacje.

Obrazy WTV"Kuchenne rewolucje" wyglądały inaczej, niż w telewizji. Niezadowoleni właściciele pozwali Magdę GesslerCzytaj dalej

Policjanci twardo powołują się jednak na regulamin, który kilka chwil wcześniej na głos przeczytał konduktor. Kobieta proponuje, że drugiego, mniejszego z psów umieści w plecaku, jako że według wspomnianego regulaminu, drugie ze zwierząt musi znajdować się w opakowaniu. Niestety, jak przekazano, przepisy mówią wyraźnie, że owym opakowaniem może być jedynie specjalny transporter.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje 2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Jak twierdzi kobieta, nie została poinformowana w kasie, że do podróży niezbędny jej transporter. Uzyskała jedynie informację, że drugi pies "musi być mały". To nie robiło jednak wrażenia na wezwanych na miejsce mundurowych. Rozmowa potrwała jeszcze kilka minut i urwała się w momencie, w którym funkcjonariusze oświadczają właścicielce zwierząt, że bezwzględnie musi opuścić pociąg. Nagranie odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Reakcje użytkowników internetu były różne. Jedni brali w obronę właścicielkę, twierdząc, że sprawa jest skandaliczna. Inni zaznaczają, że regulamin powinien być respektowany i sami nie znaleźliby przyjemności (mimo sympatii do zwierząt) w podróżowaniu z dwoma pokaźnych rozmiarów psami. Właścicielka odpowiada, że sytuacja miała dynamiczny charakter i apeluje do PKP, by spółka zorganizowała przedziały dla osób podróżujących ze zwierzętami. To będzie chyba najlepszą puentą dla całej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Trudno uwierzyć, ile zarabiają nauczyciele. Związkowcy mają dość, grożą radykalnymi krokami
  4. Małgorzata Trzaskowska bardzo boi się o swoje dzieci. "Wszystkim towarzyszą emocje, dzieci już teraz przeżywają swój powrót do szkoły"
  5. Z ostatniej chwili: Kolejna dymisja w rządzie PiS. Odchodzi ważny minister, szef resortu spraw zagranicznych
  6. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Źródło: Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News