wtv.pl
Pies imieniem Luna kilka lat błąkał się po jednej z mazowieckiej wsi.

zrzutka.pl/cb6twn

Znaleźli porzuconego, rannego, chorego psa. Teraz proszą o pomoc wszystkich miłośników zwierząt

16 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies imieniem Luna kilka lat błąkał się po jednej z mazowieckich wsi. Zwierzę zostało znalezione przez parę, która przebywała w miejscowości, odwiedzając rodzinę. Wyjątkowej urody suczka cierpi na nowotwór oraz zanik mięśni obu tylnych łap.

Ze względu na brak odpowiedzi ze strony organizacji walczących o życie zwierząt organizatorzy zbiórki postanowili pomóc Lunie na własną rękę. Koszty związane z jej leczeniem nie należą jednak do najmniejszych, wobec czego para postanowiła poprosić o pomoc użytkowników internetu. Wyjątkowej urody zwierzę nie jest jedynym, które dotychczas uratowali autorzy inicjatywy. "Pierwszy raz jesteśmy w sytuacji, kiedy nas nie stać, ale podjęliśmy wyzwanie, bo ten pies jest zbyt łagodny i piękny, żeby go tam zostawić na zimę, której raczej by nie przeżyła, ze względu na nowotwór", usłyszeliśmy z ust pana Tomasza.

Pies imieniem Luna potrzebuje pomocy

"Poznaliśmy ją na wsi pod Mławą, będąc na urlopie u rodziny. Pies był całkowicie bezdomny. Z historii okolicznych mieszkańców wynika, że ktoś 2-3 lata temu wyrzucił ją z samochodu na środku wsi i od tamtej pory się błąka", napisano w opisie internetowej zbiórki. Zwierzę co jakiś czas było dokarmiane przez miejscowych. Luna najprawdopodobniej została potrącona przez samochód, przez co nie używa jednej z łap. "Postanowiliśmy, że pomożemy temu psu", poinformowali Tomasz i Aleksandra.

Zwierzę przewieziono do Warszawy, gdzie przekazano ją pod opiekę lekarzy weterynarii. "Postanowiliśmy więc zabrać Lunę do sprawdzonego weterynarza na swój koszt. I tutaj zaczyna się niemiła przygoda... Luna jest w stanie krytycznym! To jej być albo nie być. Jest zarobaczona i zapchlona. Odwodniona. Ma okropną biegunkę. Ma ropomacicze. Guz listwy mlecznej. Zanik mięśni obu tylnych łap. Zerwane więzadła i złamany staw skokowy tylnej lewej łapy. A to jedynie wstępna diagnoza", przekazała para próbująca uratować psa.

Osoby pragnące pomóc w uratowaniu zwierzęcia mogą wspomóc zbiórkę, klikając na ten LINK. Pod wskazanym adresem odnaleźć można również dotychczasowy przebieg pomocy udzielonej Lunie.

Źródło: zrzutka.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >