wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W opuszczonym budynku znaleźli głodzone, zabiedzone psy. Teraz chcą zrobić dla nich wyjątkową rzecz, każdy może pomóc

16 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pies doznał niebywałej krzywdy. Aktywiści odnaleźli skrajnie zaniedbane zwierzęta. Wymagają pomocy lekarskiej oraz długiej rehabilitacji. Poruszeni internauci zbierają środki na porzucone czworonogi. Zaangażowani w sprawę chcą dać im drugą szansę na nowe

Zwierzęta w naszym kraju od wielu lat padają ofiarami przemocy. Pilnych interwencji wymagają niekiedy całe hodowle. Zarówno psy, koty, krowy, króliki, a nawet konie mierzą się z ludzkim okrucieństwem. Aktywiści prozwierzęcy nieustannie mają ręce pełne roboty. W ostastnim czasie opublikowano pilny apel. Chodzi o psy znalezione w opuszczonym chlewie. Wychudzone, głodne i spragnione były spisywane na straty. Wciąż jest jednak szansa na uratowanie żyjątek. 

Pies potrzebuje waszej pomocy

Radio Zet ujawniło skandaliczne i przykre odkrycie w jednym z domów. W Myszkowie, 14 sierpnia odnaleziono psy w skrajnie dramatycznej sytuacji. Świadkowie relacjonowali, że grupa zwierząt jest zamknięta bez jedzenia i opieki. - Psy natychmiast zostały przez nas zabezpieczone. Okazało się, że są to zwierzęta z Hodowli Gran Compeador Can, a właścicielką i zarazem oprawcą jest Małgorzata Z. - informują Radio Zet pracownicy przytułku z Zawiercia. Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że właścicielka posesji już dawno opuściła nieruchomość.

Odnalezione zwierzęta zostały zabezpieczone. Obecnie jest im udzielana podstawowa pomoc. "Po dojechaniu na miejsce zauważyliśmy jednego psa, który wyglądał przez okno oraz słyszeliśmy szczek innego małego psa.  Po sprawdzeniu całej posesji okazało się, że w chlewie zamknięte są jeszcze dwa psy w stanie agonalnym bez dostępu do wody i jedzenia" - czytamy na zbiórce na Pomagam.pl. Grupa aktywistów prozwierzęcych wciąż walczy o drugą szansę dla czworonogów. W mediach społecznościowych podano dokładne informacje na temat stanu jednego z psów. 

Pies był zamknięty w klatce. Radio Zet ujawnia, że Katie nie miała dostępu do jedzenia ani picia. W chwili odnalezienia ważyła zaledwie 6 kilogramów. Następne pieski Shery oraz Briana znajdowały się w niewiele lepszej sytuacji. Działacze, którzy udzielają pomocy czworonogom, zorganizowali ważną zbiórkę pieniędzy. Środki z przedsięwzięcia zostaną przeznaczone na pożywienie oraz leczenie poszkodowanych psiakow. Zbiórkę znajdziecie pod tym LINKIEM

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony pomagam.pl.

Źródło: [Radio Zet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >