wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dramatyczny apel w internecie: "Jestem inwalidą, idę do szpitala, psa czeka schronisko, proszę o dom". Pomożecie?

13 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies należący do niepełnosprawnego mężczyzny wkrótce może trafić do schroniska. Właściciel czworonoga będzie zmuszony poddać się zabiegowi, wobec czego zwierzę pozostanie bez opieki. Zdesperowany człowiek prosi o pomoc użytkowników internetu

"Jestem osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym, ograniczoną ruchowo", czytamy w ogłoszeniu opublikowanym w popularnym serwisie OLX, które obiegło sieć oraz media społecznościowe. "Sam potrzebuje opieki, a z psem nie ma komu wychodzić na spacery. Ona potrzebuje się wybiegać, a nie siedzieć w domu", pisze proszący o pomoc właściciel zwierzęcia.

Pies wkrótce może trafić do schroniska

"Niebawem muszę być hospitalizowany, ukochanego psa czeka schronisko...", pisze walczący o własne zdrowie mężczyzna. Samotny właściciel niestety nie może zadbać o czworonoga, zwłaszcza, że obecnie sam potrzebuje pomocy. "Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś miłośnik psów, który zechce pomóc", przekazał w zamieszczonym w sieci ogłoszeniu.

Mężczyzna zapewnia, że suczka imieniem Tosia jest łagodna oraz przyjazna względem innych zwierząt. Wskazano, że pies potrafi zaprzyjaźnić się również z kotami, chodzi na smyczy i nie sprawia problemów w domu, również w trakcie nieobecności człowieka. Autor ogłoszenia wskazuje, że w trakcie spotkania przedstawi wszystkie dokumenty potwierdzające jego niepełnosprawność. "Proszę o kochający dom dla mojej przyjaciółki", czytamy we wzruszającym wpisie.

Osoby, które zechciałyby wspomóc walczącego o własne zdrowie mężczyznę i uchronić Tosię przed schroniskiem, mogą skontaktować się z panem Piotrem za pośrednictwem przekazanego numeru telefonu. Ogłoszenie zyskujące coraz większy rozgłos w sieci odnaleźć można, klikając na ten LINK. Pies przebywa obecnie w Zielonej Górze. Apel w internecie pojawił się dziś wczesnym rankiem. Nadal istnieje zatem szansa na uratowanie zwierzęcia.

Sprawa jest nagląca. Większość polskich placówek jest przepełniona. Czworonogi nierzadko zmuszone są przebywać w niezwykle ciężkich warunkach, a znalezienie im domu graniczy z cudem. Sam proces zwykle dodatkowo zniechęca ludzi poszukujących zwierzęcia. O skomplikowanych procedurach w schronisku w Łodzi przed kilkoma dniami pisała "Gazeta Wyborcza". "Maile pozostawione bez odpowiedzi, telefon, którego nikt nie odbiera, procedura ciągnąca się miesiącami. To zarzuty pod adresem łódzkiego schroniska dla zwierząt stawiane przez chętnych do adopcji czworonogów", czytamy na stronie dziennika.

Źrodło: OLX

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >