wtv.pl
Pies

Screenshot z nagrania umieszczonego w sieci

Z premedytacją zabił psa i wrzucił nagranie do sieci. Zapadł wyrok

2 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Pies, który tylko wygrzewał się na słońcu, nie przeżył spotkania z bestialskim mieszkańcem Sycowa (woj, śląskie). Zwierze zostało przejechane przez mężczyznę kierującego busem. Teraz, po dwóch latach od zdarzenia zapadł wyrok skazujący mężcz

Sąd pierwszej instancji był dla oskarżonego dużo łagodniejszy. Za zabicie psa skazał mężczyznę wyłącznie na prace społeczne. Dopiero sąd drugiej instacji, po apelacji prokuratury oraz obrońców zwierząt (występujących w sprawie jako oskarżycie posiłkowy) zdecydował o skazaniu mężczyzny na karę pozbawienia wolności.

Pies przejechany przez busa

Nagranie zabójstwa psa zostało zarejestrowane przez samego sprawcę. Co więcej, mężczyzna samodzielnie udostępnił film w sieci. Internauci, wspólnie z aktywistami szybko namierzyli przestępce i dopilnowali by stanął przed wymiarem sprawiedliwości.

Oglądając materiał, możemy zauważyć, jak pies leży na jezdni. Kierowca busa podjeżdża do czworonoga swoim pojazdem po czym dwukrotnie - przednią i tylną osią przejeżdża po zwierzęciu, łamiąc mu kości. Zwierzę zmarło na miejscu zdarzenia, z którego zbiegł również jego sprawca. 

W poszukiwania sprawcy zaangażowali się internauci oraz organizacja "Oleśnickie Bidy". Wspólnie z policją udało się ustalić tożsamość przestępcy. Sprawa trafiła do sądu, gdzie niestety w pierwszej instancji zapadł śmiesznie niski wyrok. Mężczyzna został skazany na dwa lata prac społecznych po 40 godzin miesięcznie. Otrzymał też zakaz posiadania psów przez 10 lat. Kierowca jest zobowiązany do wypłaty 10 tys. nawiazki na ochronę zwierząt i 22,5 tys. zł kosztów sądowych. Obrońcy praw zwierząt oraz prokuratura nie zgodzili się z wyrokiem, natychmiast zapowiadając złożenie apelacji w tej sprawie. W ostatni piątek zapadł wyrok drugiej instacji, w której sąd zdecydował o skazaniu mężczyzny na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 15 lat zakazu posiadania zwierząt. 

Warto zaznaczyć, że i tak nie był to najbardziej dotkliwy dla sprawcy wyrok. Zgodnie z obowiązującym wtedy prawem, sąd mógł skazać mężczyznę na 3 lata więzienia. Niedawno przepisy zostały zaostrzone. Dziś wymiar sprawiedliwości mógłby wymierzyć wyrok 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: NaTemat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

undefined

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >