wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Właściciel chciał uśpić Ciapka, bo śmierdział. Poruszająca interwencja inspektoratu

1 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pies został potraktowany w okrutny sposób przez swojego właściciela. Głodny, wychudzony i schorowany miał całą sierść posklejaną od krwi. Mężczyzna chciał uśpić zwierzę, bo "śmierdziało". Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz potrzebując

Informacje o psie przekazał Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt oraz Konrad Kuźmiński. Jego organizacja od wielu lat walczy o prawa zwierząt. W ostatnim czasie opublikowali zaskakujący wpis w mediach społecznościowych. Wiemy, co spotkało małego Ciapka. Czworonóg został odnaleziony przy drodze. "Zwierzę biegało luzem wzdłuż ruchliwej drogi przy nieruchomości nr 54, miało przełysiały cały grzbiet i było niedożywione. Oprawca udał się z psem do lekarza, jednak nie w celu jego leczenie, ale po to, by Ciapka uśpić. Argumentem miał być fakt, że pies śmierdzi i jest stary, a w patologicznym domu są dzieci" - relacjonują na stronie Ratujmyzwierzaki.pl.

Pies został potraktowany w okrutny sposób. Aktywiści dali mu szansę na nowe, lepsze życie

Działacze DIOZ podjęli interwencję, w wyniku której Ciapek został odebrany swoim dotychczasowym właścicielom. Okazało się, że posiadacz psa nie chciał go w swoim domu. "Ciapek, którego właściciel chciał uśpić z tego powodu, że śmierdzi, powoli aklimatyzuje się w naszym ośrodku" - deklarują. Zwierzę znajduje się w ciężkim stanie. Niezbędne było dokładne przebadanie go przez weterynarza oraz wdrożenie natychmiastowego leczenia. Trwa też adaptacja psa do nowego otoczenia. 

Okazuje się, że zmiany na skórze psa nie są jego jedynymi problemami. Zaniedbanie zwierzęcia doprowadziły też do poważnej choroby stawów. DIOZ walczy o zdrowie i życie Ciapka. "Prócz ogromnych problemów skórnych, jest wychudzony i choruje na dysplazję stawów. 14-letni psiak przeszedł już kompleksowe badania, a także wdrożono wobec niego leczenie" - podają na Facebooku. Konrad Kuźmiński przekazał, że Ciapek zaczyna czuć się lepiej. 

Pies Ciapek potrzebuje waszej pomocy. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt rozpoczął zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na leczenie zwierzęcia. Czworonóg przeszedł też zabiegi pielęgnacyjne. "W ośrodku czekały na Ciapka również zabiegi pielęgnacyjne w postaci kąpieli i strzyżenia posklejanej od krwi i ropy sierści" - czytamy. Każdy, kto chce wepsrzeć cierpiącego pieska może zapoznać się z zrzutką pod tym LINKIEM

Źródło: [Twitter/Konrad Kuźmiński/Facebook/DIOZ/Ratujmyzwierzaki.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >