wtv.pl
Pies pozostawiony w nagrzanym od upału pojeździe.

Straż Miejska Szczecin

Porzucili pięknego, białego psa na pewną śmierć. Dramatyczne sceny w Szczecinie

1 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies pozostawiony w nagrzanym od upału pojeździe, bez dostępu do powietrza i wody – oto plaga, jaka nawiedza polskie ulice w okresie wakacyjnym. O podobnym przypadku poinformowała szczecińska Straż Miejska. Wycieńczone zwierzę, z minuty na minutę wy

Sprawa opisywana przez szczecińskich funkcjonariuszy Straży Miejskiej miała miejsce w miniony poniedziałek, 27 lipca. Patrol strażników miejskich otrzymał wezwanie do natychmiastowego podjęcia interwencji w okolicach ulicy Narutowicza. – Było to około godziny 16, temperatura na zewnątrz oscylowała wokół 30 stopni, było bardzo duszno – wspomina rzeczniczka SM w Szczecinie.

Pies uratowany przez funkcjonariuszy

Dyżurny przekazał strażnikom, że z relacji mieszkańców wynika, iż w pozostawionym przy ulicy kamperze od dłuższego czasu przebywa pies. – Na miejscu strażnicy potwierdzili ten fakt, w pozamykanym szczelnie samochodzie siedział piękny biały pies, przez szyby widać było oznaki wycieńczenia zwierzęcia z powodu panującej wewnątrz wysokiej temperatury – informuje insp. Joanna Wojtach.

Zwierzę mocno dyszało, wykonując przy tym gwałtowne ruchy. Szybkie oględziny pojazdu, dokonane przez szybę, wykazały, że pies rasy samojed nie ma dostępu do wody. – Ponadto funkcjonariusze stwierdzili, że jest bardzo mało miejsca dla psa, który siedział w kabinie pojazdu, rozgrzanego jak metalowa puszka. Nie było też możliwości nawiązania kontaktu z właścicielem pojazdu – wskazano w komunikacie. Pojazd miał w dodatku norweskie numery rejestracyjne.

Obecni na miejscu mieszkańcy Szczecina nie potrafili pomóc strażnikom miejskim w ustaleniu miejsca pobytu właściciela zwierzęcia. W efekcie jedynym wyjściem okazało się wybicie szyby i wydobycie na zewnątrz wyraźnie słabnącego czworonoga. – Ostrożnie, po usunięciu resztek szkła strażnik wyciągnął psa z kabiny ( sam przy okazji poranił się o pozostałości wybitej szyby) i przekazał koleżance z patrolu. Strażnicy natychmiast napoili psa wodą, zwierzę było bardzo wycieńczone, bo łapczywie wypiło na raz butelkę wody! – zaznacza rzecznika szczecińskiej SM.

Funkcjonariusze wraz z psem udali się do bazy, na miejsce wzywając pracownika schroniska dla zwierząt. Właściciel zwierzęcia pojawił się około godziny 20, czekając na strażników w schronisku. Jak poinformowano, przeprosił za zaistniałą sytuację, przyjmując mandat karny za narażenie czworonoga na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Źródło: sm.szczecin.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >