wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chciał otruć psa, ale zwierzę okazało się mądrzejsze. Inteligencja czworonoga odbiera mowę

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pies miał paść ofiarą zatrucia środkiem na szczury. Jak się okazało, zwierzę było mądrzejsze od swojego oprawcy. Sprawa trafiła w ręce policji, a mężczyźnie grozi pozbawienie wolności aż do 3 lat. To, co zrobił ten pies, zaskoczyło nawet policjantó

Historie zwierząt, które na swojej drodze napotykają przemoc i zaniedbanie rzadko kończą się dobrze. Złą passę czworonogów postanowił przełamać pewien pies, żyjący u swoich właścicieli w Sosnowcu. W tym wypadku to nie jego opiekunowie okazali się oprawcami, a ich sąsiad. Postanowił on otruć psa specjalnym specyfikiem wykorzystywanym do pozbywania się szczurów. Ku zdziwieniu zarówno jego, jak i śledczych futrzak nie tylko nie wpadł w tarapaty, ale też przechytrzył mężczyznę.

Pies: Szokująca historia kochanego czworonoga

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Sosonowcu, trwa prowadzenie czynności śledczych, mających na celu ustalenie przebiegu tych zaskakujących wydarzeń. Jeden z mieszkańców potwierdził miejskim policjantom, że widział, jak ten rzuca coś z okna swojego mieszkania. Z ustaleń wynika, że 47-letni mężczyzna postanowił podrzucić psu swoich sąsiadów kiełbasę nafaszerowaną trutką na gryzonie. Szokującym okazał się być fakt, że zwierzę wzięło pożywienie w pysk. Jak się okazało zrobiło to nie po to, żeby je skonsumować, a żeby zanieść je swoim właścicielom. 

Z relacji "KMP Sosnowiec" wiemy, że dzielnicowi poczynili już szereg ustaleń w tej sprawie. Najbardziej prawdopodobnym jest scenariusz, że mężczyzna chciał zabić czworonoga ze swojego sąsiedztwa. Obecnie los zwyrodnialca leży w rękach polskiej prokuratury. Za swój występek grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat. Na szczęście cały i zdrowy futrzak będzie mógł ponownie bezpiecznie spacerować po swojej okolicy.

undefined

Źródło: KMP Sosnowiec

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >