wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Posłanka pokazała, jak "udekorowała" pierniczki w kształcie kaczki. Wpis wywołał skrajne emocje

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Post, gdzie posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak pokazuje udekorowane pierniczki, odbił się szerokim echem w sieci. Powodem tak głośnej reakcji był nie tylko kaczy kształt ciasteczek, ale również jego przybranie. Lukier oraz cyrkowe kuleczki zost

  • Na Twitterze Jagny Marczułajtis-Walczak pojawiły się dwa zdjęcia pierniczków, które wywołały prawdziwą burzę

  • Ciasteczka mają kształt kaczki i opatrzone zostały hasłem "***** ***"

  • Polityczka KO znalazła się w ogniu krytyki, zarzuca się jej specjalne wywoływanie animozji wśród Polaków

W natłoku sejmowych spraw Jagna Marczułajtis-Walczak znalazła chwilę na to, by podzielić się z obserwatorami swoim małym, cukierniczym dziełem, którym są korzenne pierniczki. Polityczka z dumą zademonstrowała, że również w domu jasno wyraża swoje poglądy polityczne.

Zdumiał nie sam fakt, że na zimowe święta pierniczki przybrały kształt kaczki, ale to, w jaki sposób zostały udekorowane. Czerwony lukier i srebrne kuleczki cukrowe zostały ułożone popularne wśród protestujących stwierdzenie "***** ***". W komentarzach nie brakowało słów krytyki pod adresem posłanki KO.

Kacze pierniczki z politycznym przekazem Jagny Marczułajtis-Walczak

Chociaż to właśnie pierniczki posłanki KO wywołały największe poruszenie wśród użytkowników Twittera, to nie pierwszy raz, gdy polityczka korzysta z hasła powtarzanego przez protestujących.

Już wcześniej z dumą prezentowała pomarańczę, w której powbijane są goździki. Zamiast zmyślnych rozet, czy choinek Jagna Marczułajtis-Walczak postawiła w tym roku na jasne określenie, po której stronie barykady walki o prawa człowieka polskich kobiet jest.

Tym razem w sieci jednak zawrzało, a powodem był środowy post byłej reprezentantki Polski, a teraz posłanki. Pokazała swoje pierniczki, które praktycznie na każdej płaszczyźnie przepełnione są politycznym przekazem.

Nie obyło się bez problemów, gdyż okazało się, że czerwone lukrowane kropeczki zechciały się połączyć w nieco większe i bezkształtne plamy. Również na to Jagna Marczułajtis-Walczak znalazła sposób. Z odsieczą ratującą słynne osiem gwiazdek przybyły cukrowe kuleczki włożone w niezastygnięty na pierniczkach lukier.

Problem z "***** ***" posłanki KO

- Ja piernicze, zlało mi się, a takie piękne kropeczki były, ale uratowane srebrnymi dekoracjami - napisała na Twitterze w opisie dwóch zdjęć kaczych pierniczków posłanka KO. Dodała jeszcze kilka emotikon ubranych choinek.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać, a pod dwoma zdjęciami świątecznych ciastek zawrzało. Mniejszością są komentarze wskazujące, że skoro Boże Narodzenie to czas pojednań ponad podziałami oraz rezygnacji z nienawiści, to przeciwnicy nie będą krytykować posłanki, a zamiast tego złożą jej życzenia. Znacznie przeważały te, gdzie Jagna Marczułajtis-Walczak była krytykowana za swoją "prowokację".

"Ciekawe czy się nimi udławi", pyta jeden z komentujących

Oczywiście po dyskusję poddać można to, czy Jagna Marczułajtis-Walczak powinna tuż przed świętami publikować podobne zdjęcia, lecz nic nie tłumaczy agresji każdej ze stron. W komentarzach pełnych pogardy i nienawiści pojawiają się obrońcy Bożego Narodzenia, wskazując na hipokryzję posłanki obchodzącej święta. Dodatkowym argumentem staje się podhalańskie pochodzenie posłanki, które zdaniem jednego z internautów wiąże się z automatycznym poszanowaniem religii.

Źródło: Twitter.com @JagnaMarczulajt

Źródło: Twitter.com @JagnaMarczulajt

Do czasu publikacji tego artykułu pod zdjęciami pierniczków pojawiło się już blisko 800 komentarzy. Dodatkowo posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak może pochwalić się 760 polubieniami oraz tym, że 161 osób zdecydowało się na pokazanie jej pierniczków innym.

Źródło: Twitter.com @JagnaMarczulajt / Gazeta.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >