wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Ogromne pieniądze trafią do kasy Krakowa w związku z podwyżkami opłat parkingowych. Propozycja w tej sprawie wywołała ogromne kontrowersje wśród kierowców, zszokowanych wysokością rzeczonej opłaty. Dotychczas mieszkańcy musieli zapłacić 10 z

Choć na razie jest to tylko wstępna propozycja Zarządu Transportu Publicznego, bardzo możliwe, że trafi ona na stałe do miejskiego cennika.

Pieniądze trafią do miejskiej kasy

Znacznemu powiększeniu ulegnie również strefa płatnego parkowania. Co ciekawe, w tym przypadku był to postulat samych mieszkańców, którzy mieli dosyć ciągłych problemów z zaparkowaniem pod własnym blokiem, w czasie gdy parkowali tam kierowcy przyjezdni, spragnieni darmowego miejsca. Mieszkańcy zmęczeni wiecznym poszukiwaniem i parkowaniem daleko od domu sami poprosili ZTP o rozszerzenie strefy płatnego parkowania.

W pakiecie z rozszerzeniem zaproponowano jednak również ogromną podwyżkę dla samych mieszkańców, parking w pobliżu miejsca zamieszkania kosztował ich dotychczas jedynie 10 zł miesięcznie. Gdyby propozycja Zarządu Transportu Publicznego uzyskała aprobatę radnych miasta Krakowa, opłata za parkowanie wzrosłaby 10-krotnie. Wielu mieszkańców jest zszokowanych i przyznaje, że to dla nich spore pieniądze, które zupełnie nagle musieliby znaleźć w swoim domowym budżecie.

Eksperci alarmują jednak, że radni powinni poważnie zastanowić się nad tym, by przystać na ofertę Zarządu Transportu Publicznego pomimo protestów kierowców. Kraków jest przecież jednym z najbardziej narażonych na smog miast w Polsce. Nakłonienie kolejnych kierowców do przesiadki do komunikacji miejskiej mogłoby zaprocentować zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza, co szczególnie w okresie zimowym byłoby niezwykle cenne dla wszystkich mieszkańców. Dodatkowo, stara, zabytkowa zabudowa miasta uniemożliwia tworzenie kolejnych miejsc parkingowych, przez co zaczyna ich w centrum Krakowa bardzo brakować. Podwyżki mogliby więc również docenić sami kierowcy, którzy na co dzień przesiedliby się do transportu publicznego, a korzystając z samochodu, gdy tego naprawdę potrzebują, nie mieliby takich problemów z odnalezieniem miejsca do parkowania.

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >