wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karę

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pieniądze, które trzeba będzie zapłacić za wejście do lasów objętych zakazem wobec rozprzestrzeniającej się epidemii, być może odstraszą tych, którzy do tej pory niezbyt poważnie podchodzili do akcji "Zostań w domu". Nadleśn

Ze względu na coraz silniej opanowującą nasz kraj epidemię koronawirusa znaczna część społeczeństwa zmuszona była do pozostania w domach. Podczas gdy jedni walczą z nudą, inni – zwłaszcza mieszkańcy dużych polskich miast, którzy w wielu przypadkach od niemal dwóch tygodni pracują zdalnie – cieszą się chwilą oddechu i odpoczynku od pędu miasta, który częstokroć prowadzi do tzw. przebodźcowania. Oni właśnie (choć nie tylko, bo w obliczu zagrożenia wielu z nas przypomniało sobie o naturze) wyjątkowo chętnie odwiedzają polskie lasy i parki krajobrazowe. Jak podaje Polsat News, leśnicy zanotowali znaczący wzrost liczby odwiedzających leśne tereny, w szczególności w okolicach dużych polskich miast.

Pieniądze dla nadleśnictwa

Największe oblężenie lasy przeżywają weekendami w godzinach okołoobiadowych. Parkingi częstokroć pękają w szwach, a szlaki roją się od ludzi. Wobec tak wzmożonej aktywności polscy leśnicy, chcąc uniknąć powstawania dużych skupisk ludzkich, postanowili zamknąć najbardziej popularne miejsca spacerowe.

Jak dodaje Polsat News, zakaz wstępu do lasów wprowadziło kilkanaście nadleśnictw w Małopolsce, w tym m.in. nadleśnictwo Dębica, Gromnik (Tarnów i większość powiatu), Myślenice, Krzeszowice, Brzesko czy Dąbrowa Tarnowska. Wspomniany zakaz dotyczy również terenu Puszczy Niepołomickiej oraz Parku Krajobrazowym Dolinek Krakowskich.

Obostrzenia wprowadzone przez polskich leśników mają obowiązywać do końca marca. Rzecz jasna, możliwe jest wydłużenie tego terminu. Warto wiedzieć, że za złamanie zakazu leśnicy mogą ukarać nas mandatem w wysokości 500 zł.

Nadleśnictwa apelują, by pozostać w domach. Jeśli koniecznie musimy wybrać się na spacer, należy odpowiednio go zaplanować, tak, by nie narażać na niebezpieczeństwo innych ludzi.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >