Pieniądze dla nadleśnictwa. pixabay.com/1pianystromŹródło: pixabay.com/1pianystrom
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Marca 2020

Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karę

Pieniądze, które trzeba będzie zapłacić za wejście do lasów objętych zakazem wobec rozprzestrzeniającej się epidemii, być może odstraszą tych, którzy do tej pory niezbyt poważnie podchodzili do akcji "Zostań w domu". Nadleśnictwo zapowiada mandaty.

Ze względu na coraz silniej opanowującą nasz kraj epidemię koronawirusa znaczna część społeczeństwa zmuszona była do pozostania w domach. Podczas gdy jedni walczą z nudą, inni – zwłaszcza mieszkańcy dużych polskich miast, którzy w wielu przypadkach od niemal dwóch tygodni pracują zdalnie – cieszą się chwilą oddechu i odpoczynku od pędu miasta, który częstokroć prowadzi do tzw. przebodźcowania. Oni właśnie (choć nie tylko, bo w obliczu zagrożenia wielu z nas przypomniało sobie o naturze) wyjątkowo chętnie odwiedzają polskie lasy i parki krajobrazowe. Jak podaje Polsat News, leśnicy zanotowali znaczący wzrost liczby odwiedzających leśne tereny, w szczególności w okolicach dużych polskich miast.

Zwolniono pielęgniarkę za wpis o braku sprzętu medycznego. Tożsamość dyrektora porażaZwolniono pielęgniarkę za wpis o braku sprzętu medycznego. Tożsamość dyrektora porażaCzytaj dalej

Pieniądze dla nadleśnictwa

Największe oblężenie lasy przeżywają weekendami w godzinach okołoobiadowych. Parkingi częstokroć pękają w szwach, a szlaki roją się od ludzi. Wobec tak wzmożonej aktywności polscy leśnicy, chcąc uniknąć powstawania dużych skupisk ludzkich, postanowili zamknąć najbardziej popularne miejsca spacerowe.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

Jak dodaje Polsat News, zakaz wstępu do lasów wprowadziło kilkanaście nadleśnictw w Małopolsce, w tym m.in. nadleśnictwo Dębica, Gromnik (Tarnów i większość powiatu), Myślenice, Krzeszowice, Brzesko czy Dąbrowa Tarnowska. Wspomniany zakaz dotyczy również terenu Puszczy Niepołomickiej oraz Parku Krajobrazowym Dolinek Krakowskich.

Obostrzenia wprowadzone przez polskich leśników mają obowiązywać do końca marca. Rzecz jasna, możliwe jest wydłużenie tego terminu. Warto wiedzieć, że za złamanie zakazu leśnicy mogą ukarać nas mandatem w wysokości 500 zł.

Nadleśnictwa apelują, by pozostać w domach. Jeśli koniecznie musimy wybrać się na spacer, należy odpowiednio go zaplanować, tak, by nie narażać na niebezpieczeństwo innych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: Polsat News