wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Prezent od ZUS dla bardzo wielu Polaków, będą mogli odetchnąć. Zostanie wprowadzony w przyszłym roku

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pieniądze zostaną w kieszeniach przedsiębiorców. ZUS ma dla nich dobre wieści. W przyszłym roku przedsiębiorcy będą przeznaczać mniejsze kwoty na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Portal Money.pl wskazuje, że składki wzrosną jedynie nieznaczni

Kryzys epidemiologiczny w naszym kraju wymusił na rządzących zamrożenie gospodarki. Działanie mające na celu ochronę przed koronawirusem doprowadziło do niemałego kryzysu gospodarczego. Wiele przedsiębiorstw musiało ogłosić swoją upadłość. Okazuje się, że przyszły rok może być bardziej optymistyczny. ZUS wskazał, o ile mogą wzrosnąć składki, które odprowadzać będą przedsiębiorcy. Money.pl przekazał dobre informacje.

Pieniądze zostaną w kieszeniach. ZUS przygotował niespodziankę dla Polaków

Redakcja portalu Money.pl uzyskała ciekawe informacje w sprawie przyszłorocznych składek ZUS. Wskazali oni, że w 2021 roku pieniądze, jakie przedsiębiorcy przeznaczą na ZUS nie przekroczą bariery 1.5 tysiąca złotych. W najgorszym przypadku składki wzrosną jedynie o 50 złotych, jednak prawdopodobnie mogą one zostać podniesione o zaledwie 17 złotych. Na zmiany wpływają niezmieniające się pensje.

Money.pl donosi, że przez wzgląd na brak zmian w naszych wynagrodzeniach, nie dojdzie do drastycznego podniesienia składek ZUS. Należy podkreślić, że im wyższe są średnie pensje, tym wyższe pieniądze muszą odprowadzić przedsiębiorcy. Przez wzgląd na kryzys gospodarczy nic nie wskazuje na to, aby nasze wypłaty miały poszybować w górę. 

Pieniądze zostaną w kieszeniach przedsiębiorców. Składki ZUS w bieżącym roku były wyliczona na podstawie przeciętnego wynagrodzenia, które wynosi 4765 złotych. Money.pl wskazuje, że był to wzrost o 10%. Doprowadziło to do drastycznego wzrostu składek, które musieli odprowadzić pracodawcy. Zakładając, że podobna sytuacja miałaby miejsce w 2021, to średnia pensja balansowałaby na granicy 5697 złotych. Oznaczałoby to wzrost składek ZUS o całe 150 złotych.

Źródło: [Money.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >