Pogrzeb Pawła Adamowicza. Wikipedia/Grzegorz Mehring / Archiwum ECSŹródło: Wikipedia/Grzegorz Mehring / Archiwum ECS
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Lipca 2020

Nowe fakty w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Oskarżono 7 osób

7 kolejnych osób zostało oskarżonych w związku z organizacją XXVII Finału WOŚP. Podczas wydarzenia śmiertelnie ugodzony nożem został Paweł Adamowicz.

Jak podaje polsatnews.pl, 7 kolejnych osób zostało objętych aktem oskarżenia, w który zarzuca się im nieodpowiednią organizację i niezapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy: „Koncert – Gdańsk dla Orkiestry”.

Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Czytaj dalej

Śmierć Pawła Adamowicza wciąż sprawdzana

Wydarzenie odbyło się 13 stycznie 2019 roku w ramach XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akt objął między innymi dwie osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu z siedzibą w Gdańsku, które reprezentowały organizatora w sprawie zabezpieczenia wydarzenia. Zarzucono im narażenie uczestników na bezpośrednią utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podobny akt oskarżenia wpłynął na dwie osoby zarządzające Agencją Ochrony Tajfun. Obie organizacji według prokuratury nie wywiązały się ze swoich obowiązku, nie zapewniając odpowiedniego bezpieczeństwa podczas imprezy. W szczególności mieli nie zabezpieczyć dostępu do sceny, na którą wtargnął nożownik.

Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?Czytaj dalej


Kolejni oskarżeni w sprawie śmierci Adamowicza

Trzema pozostałymi oskarżonymi są dwaj policjanci i urzędnik z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Ten ostatni miał wydać decyzję zezwalającą na organizację wydarzenia pomimo uchybień złożonego wniosku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Policjanci z kolei zostali oskarżeni za złożenie wniosku, który zawierał pozytywną opinię w sprawie organizacji imprezy. Tak jak w poprzednich wypadkach, tak również w przypadku tych trzech osób, zarzucona im niedopełnienie obowiązków służbowych i narażenie na utratę życia i ciężki uszczerbek na zdrowiu.
 
Źródło: polsatnews.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!