Pogrzeb Pawła Adamowicza. Wikipedia/Grzegorz Mehring / Archiwum ECS
Źródło: Wikipedia/Grzegorz Mehring / Archiwum ECS
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Lipca 2020

Nowe fakty w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Oskarżono 7 osób

7 kolejnych osób zostało oskarżonych w związku z organizacją XXVII Finału WOŚP. Podczas wydarzenia śmiertelnie ugodzony nożem został Paweł Adamowicz.

Jak podaje polsatnews.pl, 7 kolejnych osób zostało objętych aktem oskarżenia, w który zarzuca się im nieodpowiednią organizację i niezapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy: „Koncert – Gdańsk dla Orkiestry”.

Śmierć Pawła Adamowicza wciąż sprawdzana

Wydarzenie odbyło się 13 stycznie 2019 roku w ramach XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akt objął między innymi dwie osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu z siedzibą w Gdańsku, które reprezentowały organizatora w sprawie zabezpieczenia wydarzenia. Zarzucono im narażenie uczestników na bezpośrednią utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podobny akt oskarżenia wpłynął na dwie osoby zarządzające Agencją Ochrony Tajfun. Obie organizacji według prokuratury nie wywiązały się ze swoich obowiązku, nie zapewniając odpowiedniego bezpieczeństwa podczas imprezy. W szczególności mieli nie zabezpieczyć dostępu do sceny, na którą wtargnął nożownik.


Kolejni oskarżeni w sprawie śmierci Adamowicza

Trzema pozostałymi oskarżonymi są dwaj policjanci i urzędnik z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Ten ostatni miał wydać decyzję zezwalającą na organizację wydarzenia pomimo uchybień złożonego wniosku.

Policjanci z kolei zostali oskarżeni za złożenie wniosku, który zawierał pozytywną opinię w sprawie organizacji imprezy. Tak jak w poprzednich wypadkach, tak również w przypadku tych trzech osób, zarzucona im niedopełnienie obowiązków służbowych i narażenie na utratę życia i ciężki uszczerbek na zdrowiu.
 
Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!