Paulina Młynarska i papież Franciszek. TRICOLORS/East News oraz Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Źródło: TRICOLORS/East News oraz Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 12 Sierpnia 2020

"Gleba, kajdanki i na dołek bez wody". Paulina Młynarska swoim wpisem o papieżu Franciszku rozpętała burzę

Paulina Młynarska kolejny raz wywołała burzę w sieci. Tym razem swój wpis skierowała w stronę papieża Franciszka. Internauci odebrali jej zdanie inaczej, niż tego chciała. Nie pomogło nawet sprostowanie.

Ironiczny post Pauliny Młynarskiej został błędnie odczytany przez użytkowników Instagrama, przez co spadła na nią ogromna fala krytyki i agresji. Kobieta opublikowała zdjęcie papieża Franciszka, na którym głowa Kościoła Katolickiego ma na sobie tęczowy krzyż.

Paulina Młynarska obraziła papieża Franciszka?

Fotografię papieża Młynarska opatrzyła opisem „Prokuratura powinna zadziałać, facet bezcześci sam siebie. Gleba, kajdanki i na dołek bez wody i kontaktu z adwokatem. Pokażcie mu!” – napisała. Jej słowa miały nawiązywać do wydarzeń z zeszłego tygodnia, które odbyły się w Warszawie i miały związek z aresztowaniem aktywistek LGBT. Tak ironicznie nacechowany post gwiazdy został prawdopodobnie źle zrozumiany przez odbiorców, którzy zaczęli atakować dziennikarkę.

Paulina Młynarska na Instagramie

Fala krytyki skierowana w stronę Pauliny Młynarskiej

Paulina Młynarska prawdopodobnie nie wiedziała, że tęczowy krzyż na piersi papieża Franciszka to tak naprawdę symbol młodzieży latynoamerykańskiej. Jest on powiązany ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbyły się w Panamie. Jak podaje portal o2.pl, fakt koloru tęczy był pretekstem dla Młynarskiej do ironicznej zaczepki.

Takie zachowanie nie spodobało się fanom, kórzy zareagowali błyskawicznie. Po pewnym czasie dziennikarka edytowała swój post, jednak wytłumaczenia nic nie dały. „Żałosne”, „Żenada” czy „strasznie się pani pogrążyła” to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod postem Pauliny Młynarskiej.
 
Źródło: [o2.pl, Instagram]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!