wtv.pl
Papież Franciszek

(zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Arcybiskup wprost ubliża papieżowi Franciszkowi na arenie międzynarodowej. Zachowanie godne chrześcijanina?

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Papież Franciszek swoją działalnością budzi niemałe podziały. Każdy duchowny ocenia głowę Kościoła katolickiego w inny sposób. Jego działalność wywołuje szczególne oburzenie amerykańskiego arcybiskupa Carlo Maria Vigano. Kapłan bez pardonu u

 - To najemni heretycy. Ich celem jest rozpędzić stado i oddać bezbronne owce na żer rozwścieczonych wilków - tak papieża Franciszka oraz jego zwolenników przedstawia amerykański arcybiskup Vigano, który pełnił też funkcję ambasadora Watykanu. Wyjaśnijmy, że chodzi o stosunek hierarchy do mniejszości seksualnych. Pontyfikat obecnej głowy Kościoła budzi kontrowersje między innymi przez jego liczne wypowiedzi dotyczące wzajemnego szacunku oraz akceptacji. 

Papież Franciszek został oskarżony o bycie najemnym heretykiem

 - Kościół powinien przeprosić nie tylko gejów, lecz także ubogich, kobiety i dzieci, które były wyzyskiwane za jego przyzwoleniem. Geje nie powinni być dyskryminowani, a traktowani z szacunkiem i mieć opiekę duszpasterską - deklarował papież Franciszek w 2016 roku. Jego słowa podczas dawnej rozmowy z dziennikarzami przytaczał tygodnik "Newsweek". Biskupowie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie nie chcą pogodzić się z otwartością swojego hierarchy. Jednym z nich jest arcybiskup Vigano, który w skandaliczny sposób obraził głowę Kościoła. 

 - Dla Bergoglio i jego świty, sodomia nie jest grzechem ciężkim, który woła o zemstę niebios. Jego słowa i czyny, a szczególnie słowa i czyny jego otoczenia, potwierdzają teorię, że operacja legalizacji homoseksualizmu jest w toku. Niestety, wspierają ją także teologowie, zwalczający katolicyzm - deklaruje amerykański kapłan. Wyjaśnijmy, że Bergoglio to prawdziwe nazwisko Franciszka. Szczególne oburzenie duchownych wywołują poglądy hierarchy na temat aborcji. Wyjaśnijmy, że papież nie popiera prawa kobiet do przerywania ciąży, jednak uważa, że kobieta oraz pracownicy służby zdrowia powinni być zwolnieni z grzechu, jakim zdaniem Kościoła jest spędzenie płodu. 

Papież Franciszek zdaniem arcybiskupa Carlo Maria Vigano chce zalegalizować małżeństwa homoseksualne. - Nie można zapominać, że legitymizacja sodomii to istotna składowa Nowego Porządku Świata. Kościół bergogliański wychodzi jej naprzeciw z otwartymi ramionami, ignorując oczywisty fakt, że to właśnie sodomia jest podstawową bronią Wroga, mającą posłużyć mu do zniszczenia kapłaństwa katolickiego i zatrucia dusz bożych powierników - krytykuje hierarche. 

Źródło: [Queer.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >