wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego

26 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Papież Franciszek zaapelował do wiernych, by modlitwy różańcowe były przeprowadzane w domach. "Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, »zmusiły« nas ograniczenia pandemii", czytamy w liście Ojca

W oficjalnym liście Franciszka skierowanym do wszystkich wiernych, opublikowanym na stronie episkopat.pl, czytamy: "Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, »zmusiły« nas ograniczenia pandemii".

Papież Franciszek ofiarował wiernym dwie modlitwy

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że wspólnocie chrześcijańskiej uda się na nowo odkryć "piękno odmawiania różańca w domu". "Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota", przekonywał Franciszek. Dodał, że w znajdowaniu dobrych wzorców do modlitwy użyteczny może się okazać także internet.

Do listu głowy Kościoła katolickiego dołączono także swoisty "prezent". "Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich", napisał Ojciec Święty.

Pierwsza z nich rozpoczyna się następującymi słowami: "O Maryjo, Ty zawsze jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei". Druga z kolei nabiera niezwykłego wymiaru wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej na świecie. "W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę", czytamy w liście przytaczanym przez Konferencję Episkopatu Polski.

"Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię", zapewnił na zakończenie papież Franciszek.

Źródło: episkopat.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >