wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego

26 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Papież Franciszek zaapelował do wiernych, by modlitwy różańcowe były przeprowadzane w domach. "Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, »zmusiły« nas ograniczenia pandemii", czytamy w liście Ojca

W oficjalnym liście Franciszka skierowanym do wszystkich wiernych, opublikowanym na stronie episkopat.pl, czytamy: "Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, »zmusiły« nas ograniczenia pandemii".

Papież Franciszek ofiarował wiernym dwie modlitwy

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że wspólnocie chrześcijańskiej uda się na nowo odkryć "piękno odmawiania różańca w domu". "Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota", przekonywał Franciszek. Dodał, że w znajdowaniu dobrych wzorców do modlitwy użyteczny może się okazać także internet.

Do listu głowy Kościoła katolickiego dołączono także swoisty "prezent". "Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich", napisał Ojciec Święty.

Pierwsza z nich rozpoczyna się następującymi słowami: "O Maryjo, Ty zawsze jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei". Druga z kolei nabiera niezwykłego wymiaru wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej na świecie. "W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę", czytamy w liście przytaczanym przez Konferencję Episkopatu Polski.

"Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię", zapewnił na zakończenie papież Franciszek.

Źródło: episkopat.pl

Tagi:

Papież Franciszek

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >