Papież Franciszek. Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Sierpnia 2020

Papież Franciszek pilnie wzywa do zaprzestania szerzenia nienawiści za pomocą religii. Jak zareagują polscy hierarchowie?

Papież Franciszek umieścił na swoim Twitterze wymowny wpis, w którym mówi, co tak naprawdę sądzi o wykorzystywaniu religii do szerzenia mowy nienawiści i tworzenia podziałów międzyludzkich. Nawiązał także do ekstremizmu, ślepego fanatyzmu i wywoływania przemocy.

Papież zaapelował z prośbą o rezygnację z wszelkiego rodzaju postaw fundamentalizmu religijnego. Jego zdaniem nie istnieje żadne usprawiedliwienie do szerzenia mowy nienawiści. Ojciec Święty opublikował wszystko na swoim Twitterze.

Jacek Kurski posunął się do strasznego czynu. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski posunął się do strasznego czynu. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Papież Franciszek uważa, że wykorzystywanie religii do nienawiści nie ma nic wspólnego z wiarą

Ojciec Święty nawiązał bezpośrednio do Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Przemocy z Powodu Religii lub Wiary, które przypada dzisiaj. Napisał znaczące słowa, które mogą niektórym dodać krzepy, a konserwatystów rozwścieczyć.

Jacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceJacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceCzytaj dalej

"Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu" - pisał papież Franciszek.

papież franciszek

W 2019 roku Ojciec Święty mówił do uczestników spotkania międzyreligijnego w Abu Zabi: "żadnej przemocy nie można usprawiedliwić w imię religii". Podpisano wtedy również pewien dokument, do którego dziś nawiązał. Chodzi o "braterstwo ludzkie", a taki hashtag pojawił się przy zamieszczonym wpisie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Co się dzieje z Komorowskim? Drastycznie schudł, chodził o lasce
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Waldemar Kraska ujawnił, czemu Szumowski zrezygnował. Wygodna wymówka?

Wielu obserwatorów życia politycznego i społecznego w naszym kraju odniosło się pod wpisem, ze wzruszeniem. Ucisnione mniejszości i osoby, które się za nimi opowiadają, widzą związek z dzisiejszą Polską, w jakiej ścieramy się codziennie ze zwalczaniem tego co ludzkie, nadając temu wydźwięk "wypaczenia". Chodzi bowiem o LGBT, którego zarówno nie akceptuje obóz rządzący, jak i polscy hierarchowie.

Wczoraj abp Marek Jędraszewski postanowił nawet podczas przemówienia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, obrazić wprost środowisko LGBT, co wywołało wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa.

– Wydaje się bowiem, że czasy, w jakich żyjemy, i związane z nimi wyzwania to okres zagubienia. Tylu ludzi sprawia wrażenie, że są zdezorientowani, niepewni, pozbawieni nadziei. Stan ducha wielu chrześcijan jest podobny. (…) Te słowa pochodzą sprzed 17 lat, w świetle tego, o czym mówiliśmy podczas konferencji, jakże bardzo są aktualne, jakże bardzo przejmujące w świetle ideologii gender i LGBT. Odcięcie od źródeł chrześcijaństwa, tworzące nowe prawa, nowe jutro, zagubione, ambiwalentne, pogrążone w agnostycyzmie i obojętności religijne – mówił podczas piątkowego spotkania abp Marek Jędraszewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwo
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Niemal cała Polska objęta alertami, będzie bardzo niebezpiecznie. Wydano ostrzeżenia
  4. Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas "patostreamu"? Skandaliczne nagranie
  5. Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują
  6. Już się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarki

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News