wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Znaczące słowa papieża Franciszka. "Chrześcijanie powinni mieć odwagę sprzeciwiać się rządzącym"

7 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W wypowiedzi papieża Franciszka pojawiły się ważne kwestie polityczne, a Polacy usłyszeli do siebie bezpośrednie przesłanie. Głowa Kościoła w wyjątkowej katechezie po raz kolejny nie uciekała od kontrowersyjnych kwestii. Nie wszystkim spodobają się jego s

W środę papież Franciszek skierował do wiernych kilka ważnych słów. Następca świętego Piotra nie unika poruszania trudnych tematów i reaguje na aktualne problemy całego świata. W czasie wyjątkowej katechezy papież Franciszek poruszył temat osób u władzy oraz skierował kilka słów specjalnie do Polaków.

Papież Franciszek poruszył kwestię postawy prawdziwego chrześcijanina

Problem z powierzchowną religijnością zauważa nawet sam papież Franciszek. W mocnych słowach podkreślał on w środowej katechezie, że modlitwa nie może być fałszywa. Za słowami muszą iść czyny zgodne z chrześcijańskimi wartościami. Słowa te padły z ust papieża Franciszka w czasie katechezy w Auli Pawła VI. Wyjątkowo nie odbyła się ona na dziedzińcu świętego Damazego, ze względu na opady deszczu. Od sierpnia to właśnie tam wierni spotykali się z papieżem Franciszkiem. W czasie spotkania głowa Kościoła zwróciła uwagę wszystkich na osobę proroka Eliasza, gdyż jego historia posłużyła jako analogia do konieczności przeciwstawiania się władzy.

W przekazie papieża Franciszka pojawia się polityka

Eliasz pojawił się w wypowiedzi papieża Franciszka ze względu na prezentowaną postawę. Opisywany jest jako dzielny chrześcijanin, który nie bał się zaryzykować i przeciwstawić się władzom. Właśnie Eliasz został przez papieża Franciszka postawiony jako przykład dla współczesnych chrześcijan.

- [] bardzo potrzebujemy wierzących, żarliwych chrześcijan, którzy zareagują z odwagą w obliczu osób sprawujących władzę [] - mówił do zgromadzonych następca świętego Piotra. Podkreślił również, że w dobie pandemii pomóc może odmawianie różańca. Jego słowa wyprzedził polski sanepid, który wcześniej już modlił się o zakończenie pandemii koronawirusa dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej. Polacy z resztą znaleźli specjalne miejsce w wypowiedzi papieża Franciszka, który zwrócił się personalnie do narodu mieszkającego nad Wisłą. 

Głowa kościoła zwraca się do Polaków

Papież Franciszek znalazł moment, aby zwrócić uwagę na fakt, że już dziś, w środę, obchodzone jest w Polsce święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wpisuje się to w jego wcześniejsze słowa i zalecenia dotyczące poszukiwania wstawiennictwa u Boga w obliczu pandemii, która objęła cały świat. 

- Matka Boża w swych objawieniach często wzywała ludzi do odmawiania różańca, zwłaszcza w obliczu zagrożeń dla świata. Także dzisiaj, w tym czasie pandemii, koniecznie musimy trzymać w naszych dłoniach różaniec, modląc się za siebie, za swoich bliskich i za wszystkich ludzi. Zawierzam was Królowej Różańca Świętego i z serca wszystkim błogosławię - usłyszeli wierni wsłuchani w głos głowy Kościoła. Papież Franciszek zwrócił uwagę, że prawdziwy chrześcijanin powinien być wzorem do naśladowania, a określać powinny go nie tylko słowa, a czyny. Przypomniał, że „wierzący, którzy dopuszczają się niesprawiedliwości, to ci, którzy nie modlili się do Boga”.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >