Papież Franciszek. Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Źródło: Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 6 Września 2020

Papież Franciszek ostrzega. Mówi o czymś znacznie gorszym niż pandemia

Papież Franciszek przestrzega wiernych i nie tylko. Mówi o czymś dużo gorszym, niż pandemia koronawirusa. O co konkretnie chodzi?

Głowa Kościoła co jakiś czas wygłasza mowy, apelując do ludzi, poruszając ważne kwestie społecznie, ale także moralne. Tym razem opowiadał o "obgadywaniu i gadulstwu".

Papież Franciszek mówi o bardzo ważnej kwestii

"Gadulstwo jest brzydszą zarazą niż COVID-19. Zdobądźmy się na wysiłek - żadnego obgadywania" - podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek apelował do zebranych.

Papież Franciszek mówił o tym, że bardzo często, gdy komuś z naszego otoczenia coś się nie udaje, jest powodem do radości i tematem dla rozmowy dla innych. Nazwał to wprost "gadaniną" i nie pochwala takiego postępowania.

"Takie obgadywanie zamyka serce wspólnoty. Wielkim gadułą jest diabeł, który zawsze mówi złe rzeczy o innych, bo to jest kłamca, który stara się podzielić Kościół, oddalić braci i rozbić wspólnotę. Zdobądźmy się na wysiłek - żadnego obgadywania. Gadulstwo to brzydsza zaraza niż COVID-19"- twierdzi Franciszek.

Hierarcha zaznaczył też, że bardzo ważne jest "braterskie napomnienie". Wytłumaczył, że to nie "bezapelacyjne potępienie", a takie zachowania powinny być "zdrowym nawykiem". Modlił się o "braterskie relacje, zawsze oparte na wzajemnym przebaczeniu i przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Miłosierdzia Bożego". 

Jego zdaniem postawą niechrześcijańską jest twierdzenie: "Niech sobie poradzą sami" oraz "umywanie rąk". Na plac Świętego Piotra przybyli m.in. Polacy. 

Źródło: [PAP]