Papież Franciszek. Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 6 Września 2020

Papież Franciszek ostrzega. Mówi o czymś znacznie gorszym niż pandemia

Papież Franciszek przestrzega wiernych i nie tylko. Mówi o czymś dużo gorszym, niż pandemia koronawirusa. O co konkretnie chodzi?

Głowa Kościoła co jakiś czas wygłasza mowy, apelując do ludzi, poruszając ważne kwestie społecznie, ale także moralne. Tym razem opowiadał o "obgadywaniu i gadulstwu".

Wiadomości TVP przekroczyły wszelkie granice. Kolejny raz uderzają i upokarzają ludzi na wizjiWiadomości TVP przekroczyły wszelkie granice. Kolejny raz uderzają i upokarzają ludzi na wizjiCzytaj dalej

Papież Franciszek mówi o bardzo ważnej kwestii

"Gadulstwo jest brzydszą zarazą niż COVID-19. Zdobądźmy się na wysiłek - żadnego obgadywania" - podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek apelował do zebranych.

Papież Franciszek mówił o tym, że bardzo często, gdy komuś z naszego otoczenia coś się nie udaje, jest powodem do radości i tematem dla rozmowy dla innych. Nazwał to wprost "gadaniną" i nie pochwala takiego postępowania.

wtv.pl - portal informacyjny"Pytanie na śniadanie" afery ciąg dalszy. Nagle dziennikarz nie wytrzymał i postanowił odpowiedziećCzytaj dalej

"Takie obgadywanie zamyka serce wspólnoty. Wielkim gadułą jest diabeł, który zawsze mówi złe rzeczy o innych, bo to jest kłamca, który stara się podzielić Kościół, oddalić braci i rozbić wspólnotę. Zdobądźmy się na wysiłek - żadnego obgadywania. Gadulstwo to brzydsza zaraza niż COVID-19"- twierdzi Franciszek.

Hierarcha zaznaczył też, że bardzo ważne jest "braterskie napomnienie". Wytłumaczył, że to nie "bezapelacyjne potępienie", a takie zachowania powinny być "zdrowym nawykiem". Modlił się o "braterskie relacje, zawsze oparte na wzajemnym przebaczeniu i przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Miłosierdzia Bożego". 

Jego zdaniem postawą niechrześcijańską jest twierdzenie: "Niech sobie poradzą sami" oraz "umywanie rąk". Na plac Świętego Piotra przybyli m.in. Polacy. 

Źródło: [PAP]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy