Watykan. Pixabay/July_24
Źródło: Pixabay/July_24
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 3 Sierpnia 2020

Stan zdrowia papieża jest bardzo zły. Ma silne bóle twarzy

Niemiecka prasa donosi o bardzo złym stanie zdrowia papieża Benedykta XVI. „Jego głos jest ledwo słyszalny”.

Niemiecki dziennik „Passauer Neue Presse” powołując się na informację pozyskane z bliskiego źródła papieża Benedykta XVI informuje o złym stanie zdoriwa byłej głowy Stolicy Apostolskiej.

Stan zdrowia papieża Benedykta XVI jest zły

 
Informacje o ciężkich momentach, które aktualnie przeżywa Benedykt XVI przekazuje jego biograf Peter Seewald. Jak twierdzi mężczyzna, 93-letni emerytowany papież jest bardzo słaby i z dnia na dzień jego stan zdrowia się pogarsza. Jak twierdzi Seewald, papież wciąż ma sprawny umysł i doskonałą pamięć, ale jego głos jest ledwo słyszalny. W czerwcu Benedykt XVI odwiedził swojego brata Georga w Niemczech. Była to jego pierwsza zagraniczna podróż od czasu rezygnacji z funkcji głowy Kościoła Katolickiego w 2013 roku. Georg Ratzinger zmarł zaledwie dwa tygodnie po spotkaniu z bratem, mając 96 lat.

Choroba papieża Benedykta XVI
 

Joseph Ratzinger cierpi na chorobę róży twarzy, która cechuje się silnym zapaleniem skóry i tkanki podskórnej. Choroba bardzo szybko postępuje i zazwyczaj towarzyszy jej bardzo wysoka gorączka. Objawy choroby u emerytowanego papieża rozpoznano po jego powrocie z Ratyzbony, gdzie odwiedzał swojego brata.

Jak podaje Seewald, papież napisał już swój testament duchowy. Według niepotwierdzonych informacji, zażyczył sobie, aby pochować go obok papieża Jana Pawła II w Grotach Watykańskich, gdyż odczuwa bardzo głęboką więź ze swoim poprzednikiem.
 
Źródło: [„Passuaer Neue Presse”, polsatnews.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!