wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Musi zapłacić 10 tys. złotych na WOŚP. Ale Jerzy Owsiak nie chce jej pieniędzy

10 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Zgodnie z decyzją sądu, Natalia Nitek-Płażyńska musi wpłacić 10 tys. złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nagranie swojego szefa. Mężczyzna przekonywał, że jest hitlerowcem i chce "zabić wszystkich Polaków". Głos w sp

Sprawa dotyczy procesu cywilnego o naruszenie dóbr osobistych, który Nitek-Płażyńska wytoczyła swojemu niemieckiemu pracodawcy Hansowi G., współwłaścicielowi firmy w Kosakowie.

Wyrok w sprawie Natalii Nitek-Płażyńskiej

W 2016 roku Telewizja Republika wyemitowała nagrania wykonane z ukrycia przez Nitek-Płażyńską, na których Hans G. mówił: „nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście g***m”; „jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem. Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu”. W 2019 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku nałożył na Hansa G. karę w wysokości 50 tys. zł, które miały zostać wpłacone na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Pracodawca odwołał się od wyroku, twierdząc, że Nitek-Płażyńska nagrała go bez jego zgody i według niego zmanipulowała jego wypowiedzi. W marcu Sąd Apelacyjny zmienił wyrok niższej instancji i nałożył karę 10 tys. zł na Natalię Nitek-Płażyńską oraz taką samą na Hansa G. Kwota, którą ma wpłacić kobieta ma powędrować na rzecz Fundacji WOŚP. Sąd nakazał kobiecie przeprosić Hansa G. za nagrywanie go bez jego wiedzy i upublicznienie tych nagrań. Z kolei Hans G. miał pisemnie przeprosić Nitek-Płażyńską za naruszenie jej dóbr osobistych.

Jerzy Owsiak oburzony wyrokiem


Głos w tej sprawie zabrał Jerzy Owsiak, który zwrócił się do Natalii Nitek-Płażyńskiej za pomocą postu na Facebooku. „Droga Pani Natalio, Sąd nakazał Pani wpłacić pieniądze na rzecz WOŚP. Wyrok sądu, który literalnie trzymał się prawa, jest według mnie bardzo kontrowersyjny. Słowa, które padły z ust Pani pracodawcy, są rasistowskie i budzą także moje ogromne wzburzenie” – napisał Jerzy Owsiak.

Dodał również, że jeśli kobieta zostanie zmuszona do wpłaty pieniędzy, to on nie podejmie żadnych kroków by ją wyegzekwować. Jeśli to również nie pomoże i kobieta wpłaci zasądzoną kwotę, to Jerzy Owsiak zadeklarował, że z własnych pieniędzy zwróci je Natalii Nitek-Płażyńskiej. Głos w tej sprawie zabrał również minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro: „To hańbiący wyrok dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wydałem polecenie Prokuraturze Krajowej, by przystąpiła w Sądzie Najwyższym do sprawy, oczywiście po stronie pani Nitek-Płażyńskiej” – powiedział we wtorek „Wydarzeniom” emitowanym na Polsacie.

Źródło: [Polsat News]

Krystian MowelAutor

Dziennikarz i copywriter.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >