wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Lekką ręką oddała oszustom 600 tys. zł. Chciała uleczyć Clinta Eastwooda

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Oszustwo miało na celu wyłudzenie ogromnej sumy pieniędzy od mieszkanki Piaseczna. Przestępca kontaktował się z nią przez internet, a podawał się za syna słynnego reżysera i aktora, Clinta Eastwooda. Ofiara przelała na jego konta sumę ok. 600 000 zł!

  • Mieszkanka Piaseczna padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła 600 000 zł

  • Przestępca podszywał się pod syna Clinta Eastwooda i prosił o pomoc w sfinansowaniu leczenia ojca

  • To już drugi przypadek w ostatnim czasie oszustwa "na gwiazdę Hollywood"

Mieszkanka Piaseczna padła ofiarą nietypowego oszustwa. 

Oszustwo "na Clinta Eastwooda"

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie poinformował Polską Agencję Prasową o wyjątkowo przebiegłym oszuście, który przez kilka miesięcy utrzymywał kontakt z mieszkanką Piaseczna i wyłudzał od niej pieniądze. Osoba podawała się za... syna Clinta Eastwooda

Clint Eastwood to jeden z największych amerykańskich aktorów, a dodatkowo ceniony reżyser. Znany z takich przebojów jak "Dobry, zły i brzydki", czy "Brudny Harry" został w przeciągu kariery uhonorowany czterema Oscarami. Doczekał się dwóch synów: Kyle'a (muzyka jazzowego) i Scotta (aktora, znanego ze "Snowdena", czy "Legionu samobójców"). Nic nie wiadomo o tym, którego z nich tożsamość postanowił "wypożyczyć" oszust. 

Faktem jest jednak, że mieszkanka Piaseczna dała się nabrać

- Pod koniec kwietnia 2020 roku mieszkanka Piaseczna za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za syna amerykańskiego aktora Clinta Eastwooda, który z powodu zerwania kontraktu reklamowego znalazł się w trudnej sytuacji prawnej - powiedział rzecznik policji. 

Nagłe zerwanie kontaktu 

Osoba podająca się za syna Clinta Eastwooda podkreślała, że bardzo interesuje się Polską i planuje dokonać inwestycji w naszym kraju. Problem tkwić miał jednak w chorobie, na jaką rzekomo zapaść miał jego ojciec i wynikających z niej problemach finansowych. 

Przez kilka miesięcy mieszkanka Piaseczna dokonywała więc wpłat na konta należące do osoby odpowiedzialnej za oszustwo - w dolarach amerykańskich oraz kryptowalucie. Pieniądze miały pomóc gwieździe Hollywood w zwycięstwie nad chorobą, a samej Polce umożliwić w przyszłości czerpanie korzyści finansowych ze współpracy z rodziną Eastwoodów

- Łącznie na różnego rodzaju transakcje, także te w kryptowalucie, kobieta przelała ponad 600 tysięcy złotych  - podał rzecznik policji w Piasecznie. 

Kobieta zgłosiła sprawę oszustwa na policję po tym, gdy rzekomy syn Clinta Eastwooda nie przesłał jej obiecanej umowy, potwierdzającej finansową współpracę. Przestępca całkowicie zerwał kontakt ze swoją ofiarą

- Pamiętajmy. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności - przestrzegał rzecznik policji w Piasecznie. 

To nie pierwsza sytuacja w ostatnim czasie, gdy Polka pada ofiarą oszustwa "na gwiazdę Hollywood". Zaledwie kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o mieszkance Chełma, która na konto przestępcy podającemu się za aktora i rapera Will Smitha, przelała 45 000 zł. Osoba podszywająca się pod gwiazdę miała podobno obiecywać swoją przeprowadzkę do Polski i wspólne zamieszkanie z kobietą.  

Źródło: rm24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >